5 dôvodov, prečo by sme nikdy nemali súdiť druhých

nesúďte druhých

Cestovanie po svete, spoznávanie iných kultúr, mnohé životné situácie a vzdelávanie mi ukázalo, ako sa začať pozerať na ľudí z inej perspektívy. Uvedomil som si, že nech je správanie či reakcie ľudí akékoľvek, má to svoju príčinu a že každá osoba, ktorú v živote stretneme, nás niečo naučí. Ako povedal Pema Chodron:

„Ak sa naučíme otvoriť sa ľudom, všetci, vrátane tých, ktorí nás hnevajú, môžu byť naši učitelia“

Žiadny človek vo svojej podstate nie je zlý. To len uhol pohľadu, cez ktorý sa na neho pozeráme, nám utvára mienku. Pochopenie podstaty nižšie uvedených krokov mi umožnilo sa pozrieť na mnohé životné situácie inak.

1. Každý sme odlišný

Ak niečo nemáme radi, neznamená to, že by to nemali mať radi aj ostatní. Rozhodnutia, ktoré v živote robíme, sú ovplyvnené prostredím v ktorom sme vyrastali a ľudmi, ktorí nás formovali. To nás robí odlišnými. Naučme sa preto radšej druhých rešpektovať, než odsudzovať.

2. Nikto nie je dokonalý

Každý robíme chyby. Pokiaľ ich neurobíme, nikdy sa nepoučíme. Chyby nás posúvajú ďalej a bez nich by sme neboli tým, čím sme dnes. Nepoukazujme na nedostatky druhých, ale snažme sa pomôcť im napraviť ich. To je to, čo z nás spraví správnych ľudí.

3. Zdanie často klame

Neposudzujme ľudí podľa toho ako vyzerajú, alebo podľa toho ako sa obliekajú. Možno si len nemôžu kúpiť drahé veci alebo viesť luxusný život. Možno im nezáleží na materiálnych veciach a výzore. Ako som predtým spomenul, všetci sme rozdielni. Dajme šancu sebe, aj im, spoznať sa bez toho, aby sme si predtým vytvorili predsudky.

4. Zlepšíme si vzťahy v rodine a na pracovisku

Ak posudzujeme druhých pred kolegami je veľká pravdepodobnosť, že sa budú obávať toho istého. Ak prestaneme posudzovať, začnú nám ľudia viac dôverovať. Treba si uvedomiť, že dôvera ľudí spája a nie rozdeľuje, preto sa ju snažme budovať, nie strácať.

5. Získame možnosť duchovne rásť

Ak sa snažíme neposudzovať druhých, stávame sa lepšími ľuďmi. Dávame dobrý príklad ostatným a osobnostne rastieme. Neustále rozvíjanie sa nás napĺňa a tento svet je vďaka lepším ľuďom hneď krajší.

Väčšinu z nás lákajú peniaze. Nehovorím, že sú zlé. Uľahčia nám život, pomôžu nám byť slobodnejšími a pokojnejšími. Zarábať treba, ale majme na pamäti, že raz, keď budeme hodnotiť svoj život, nebude podstatné koľko sme ich zarobili, pretože hodnota, ktorú sme do života priniesli sa bude odvíjať od skutkov, ktoré sme vykonali. Preto prehodnoďme, čomu budeme venovať viac času.

Aplikáciou týchto 5 rád do života a neustálou prácou na sebe, som na ceste za lepším ja. Verím, že výsledky sa dostavia, dôležité je neprestať.

Ak sa vám tento článok páčil, zdieľajte ho so svojimi priateľmi.

Viac zaujímavých článkov nájdete na www.vzdelavac.sk

 

Image 14

Vrúcna prosba k dobrým ľuďom

Vrúcne prosíme dobrých ľudí o finančnú pomoc pre päť člennu rodinu.Verime že stále dobrý ľudia s veľkým srdcom existujú. Veríme že našu výzvu podporíte s každým eurom....

Podporiť výzvu

Image 28

Damiánkov sen

Damiánko sa narodil so vzácnou diagnózou downov syndróm.......

Podporiť výzvu

Image 51

Terapie pre Filipka

Detský autizmus nám kompletne zmenil život. Ten Filipkov sa však vďaka terapiám začína meniť k lepšiemu....

Podporiť výzvu