Ako môžeme podporiť šport aj v období koronavírusu?

Kopač_copy

Smutnou témou týchto dní je koronavírus, sú to obavy, neistota, aj strach. Pozornosť nás všetkých je upriamená na to, aby sme sa zmobilizovali, dávali si pozor na seba aj na druhých. Ľudia si pomáhajú, solidarita je úžasná. Aj finančné prostriedky, nielen od štátu, aj  od našich spoluobčanov sú predovšetkým určené na nákup zdravotníckych pomôcok, na zmiernenie bolesti, na podporu lekárov a zdravotníkov. Taká je skúška našej vyspelosti. Máme obmedzený pohyb, stretnutia s priateľmi sú taktiež obmedzené, nefungujú verejné podujatia, zavreté sú divadlá, kiná, štadióny. Veríme, že raz to skončí a vrátime sa do normálnych koľají.

Človek chýba človeku, ľudia chýbajú ľuďom. A hoci žijeme v kritickej situácii, nezabúdame na svoje záľuby, hobby, na koncerty, športové IMG_20200329_0002podujatia. Paradoxne práve teraz máme akosi viac času, aby sme si pozornejšie všímali blízkych, rodiny, priateľov, ale aj – povedzme – obľúbené športy a športovcov. Futbaloví fanúšikovia si zatiaľ pozerajú video záznamy z veľkých zápasov, tešia sa, kedy  prídu na štadióny. Autori pripravovanej knihy SLOVAN DO TOHO! vám aspoň takto predstavujú unikátne fotografie a ilustrácie, ktoré budú jej súčasťou.

IMG_20200329_0001Prevažne sú to fotky zo súkromných archívov hráčov, väčšina z nich nebola nikdy zverejnená. Fotografie znázorňujú hráčov Slovana od tých najstarších ročníkov, až po súčasnosť. Niektoré z nich vám sprístupňujeme, ako napr. Ivan Chodák, Anton Urban, Jozef Vengloš, Pavol Molnár, Alexander Vencel, Ivan Hrdlička, Ján Medviď, ale tiež karikatúry hercov, veľkých fanúšikov Slovana.

Keď sa rozhodnete prispieť na vydanie tejto knihy, budete jej súčasťou. Pomáhať si musíme nielen pri zabezpečovaní zdravotníckych pomôcok, ale aj pri tvorbe duchovných hodnôt.

 

 

 

 

Ďalšie fotografie:

IMG_20200329_0003SnímkaIMG_20200328_0006IMG_20200328_0008


Ľuboš Jurík podporuje výzvy

Image 0

Kniha - Slovan do toho

Kniha - Slovan do toho

Podporiť výzvu

Image 4

Nadácia Novohradská

Nadácia Novohradská už viac ako dvadsať rokov podporuje lepšie fungovanie Gymnázia Jura Hronca a Základnej školy Košická....

Podporiť výzvu

Image 0

SMILE n.o.

SMILE n.o. - spravuje projekt Pomáhame s úsmevom zameraný na rodiny s deťmi , ktoré prechádzajú transplantáciou kostnej drene a mnohé aj onkologickou liečbou. Vieme ako chutí bolesť, beznádej, úzkosť...

Podporiť výzvu

Image 11

Podpora liečby zasiahnutý covidom

Prosím o pomoc Kvôli Covid situácii som stratil zamestnanie a následne som sa stal onkologickým pacientom....

Podporiť výzvu