Aukcia portrétov ľudí z ulice pomôže s vybudovaním denného centra pre bezdomovcov

Nočná návšteva

OZ Vagus v spolupráci s darcovským portálom ĽudiaĽuďom.sk vyhlasuje aukciu umeleckých portrétov ľudí bez domova, ktoré vznikli počas výkonu terénnej sociálnej práce združenia. Výťažok poputuje na rekonštrukciu budovy, v ktorej vznikne nový projekt – prvé denné centrum pre ľudí bez domova v centre Bratislavy, na Mýtnej ulici.

 

 

Denné centrum bude poskytovať ľuďom bez domova možnosť stráviť zmysluplne svoj deň. Budú sa môcť osprchovať, získať čisté šatstvo, nechať sa ošetriť a dostanú sociálne poradenstvo. Ďalšia úroveň služieb bude zameraná na návrat ľudí bez domova do bežnej spoločnosti. Prostredníctvom integračných služieb si budú môcť nájsť prácu, vyskúšať si prácu na chránených pracovných miestach a postupne sa tak dostať z ulice. Klientom OZ Vagus poskytne šancu nájsť si prácu a ubytovanie.

 

OZ Vagus získalo budovu na Mýtnej ulici do prenájmu od Magistrátu hl. mesta Bratislava po dobu 10 rokov za jedno euro ročne. Na sprevádzkovanie denného a integračného centra je potrebná rekonštrukcia budovy, ktorá bude celkovo stáť približne 50 000 eur. Na stavebných prácach v dennom centre budú zamestnaní aj samotní ľudia bez domova.

 

Združenie Vagus prevádzkuje projekt Streetwork – terénna sociálna práca s ľuďmi bez domova. Tento projekt ročne pomôže tisícke ľuďom bez domova v Bratislave priamo tam, kde žijú. Spojením existujúceho projektu Streetwork a pripravovaného projektu denného centra vznikne efektívna forma pomoci ľuďom bez domova.

 

Umelecké portréty môžu záujemcovia dražiť tu. Projekt charitatívnych e-aukcií, ktorý pred niekoľkými dňami spustil darcovský portál ĽudiaĽuďom.sk, umožňuje príjemcom získať ďalšie zdroje financovania, pričom darcom za ich príspevok ponúkajú možnosť získať zaujímavé predmety v elektronickej aukcii. Na aukcie.ludialudom.sk sa dražia nielen umelecké diela, spotrebný tovar, ale aj stretnutia so zaujímavými osobnosťami, rôzne zážitky ako napríklad návštevy exkluzívnych miest.

 

Portál ĽudiaĽuďom.sk umožňuje jednotlivcom i organizáciám jednoducho a zadarmo zverejniť výzvu na podporu a oslovovať ňou darcov v online prostredí. Tí môžu dobré projekty či ľudí v núdzi jednoducho podporiť priamo cez internet, najmä prostredníctvom internetbankingu, či zo svojej platobnej karty. Darcovia majú zároveň právo kontrolovať, ako bolo s ich príspevkami naložené a majú k dispozícii všetky kontakty na príjemcov. Celý proces darovania navyše prebieha pod verejnou kontrolou priamo na webe.


ĽudiaĽuďom.sk podporuje výzvy

Image 24

Mesiac bez sprchy

Viete aký to je pocit mesiac sa nesprchovať? Ľudia bez domova áno. Pomáhame ľuďom bez domova vyzerať a cítiť sa lepšie. S Vašou podporou zriadime HYGIENICKÉ CENTRUM a zlepšíme ľuďom bez domova život. Zriadením štyroch spŕch poskytneme hygienu 100 ľuďom týždenne v našom pripravovanom zariadení na Mýtnej ulici v Bratislave.

Podporiť výzvu

Image 0

UMOŽNI ŠIKOVNÝM STREDOŠKOLÁKOM ŠTUDOVAŤ ROK V ZAHRANIČÍ

INTERCULTURA SLOVAKIA O. Z. KAŽDOROČNE AJ S VAŠOU PODPOROU UDEĽUJE ŠTIPENDIÁ ŠIKOVNÝM STREDOŠKOLÁKOM NA ŠTÚDIUM V ZAHRANIČÍ PO CELOM SVETE....

Podporiť výzvu

Image 7

Pomoc a podpora onkologických pacientov a ich rodín na Slovensku

Bremeno rakoviny je veľké. Zasahuje jednotlivcov, rodiny, celú spoločnosť. Našim cieľom je všetkými silami a prostriedkami znižovať dôsledky tohto ochorenia pre konkrétnych ľudí a ich rodiny, ale i pôsobiť v...

Podporiť výzvu

Image 95

Pomôžme Martinke začať chodiť

S prosbou o pomoc sa obraciame na ľudí s dobrým srdcom. Martinka potrebuje intenzívne rehabilitácie....

Podporiť výzvu