Chcete mať veľa detí? Povieme vám s kým

Zdroj: freedigitalphotos.net

Takmer každé dievča  odmalička sníva o tom, ako si v dospelosti nájde milujúceho manžela, s ktorým bude mať  kopu detí. Možno sa aj vy s blížiacim sa Valentínom zamýšľate nad tým, či bude váš súčasný partner aj dobrým otcom.  Ak túžite po veľkej rodine, tak vedzte, že tendenciu mať 3 a viac detí majú skôr vysokoškolsky vzdelaní muži. Ak sa nechcete po pôrode hneď náhliť nazad do práce, tak najlepšie vás zabezpečí pracovník IT či stavbár. Vyplýva to z prieskumu, ktorý v januári tohto roka realizoval  portál www.Rodinka.sk. Prieskumu sa zúčastnilo 1731 matiek.

V prieskume opýtané mamičky uviedli, že najperspektívnejším povolaním ich partnerov počas rodičovskej dovolenky je pracovník v IT oblasti. Zabezpečiť svoju rodinu počas „materskej“ dokázali aj stavbári, pracovníci vo výrobe, pracovníci v automobilovom priemysle, remeselníci, zamestnanci v štátnej správe, dopravcovia a marketéri.

Zaujímavosťou je  tiež rebríček povolaní partnerov, pri ktorých rodiny pociťovali počas materskej finančnú núdzu. Najrizikovejším povolaním podľa opýtaných je pracovník vo výrobe, nasledovaný remeselníkom, stavbárom, dopravcom, bezpečnostným pracovníkom, zamestnancom v automobilovom priemysle, zamestnancom štátnej správy a pracovníkom v službách. Tieto štatistiky sa prekvapivo prekrývajú s predošlým rebríčkom.  Avšak vysvetlením môže byť fakt, že samotné zamestnanie v perspektívnom odbore vám nemusí nevyhnutne  zabezpečiť požadujúci príjem. Dôležitá je predovšetkým usilovnosť každého jednotlivca.

Preferovaný počet detí má súvislosť s dosiahnutým vzdelaním partnera. Muži suverénne preferujú dvoch  potomkov, keď sa k tomuto názoru prikláňa takmer 63 % z nich.  Táto štatistika je rozložená rovnomerne bez ohľadu na dosiahnuté vzdelanie. Muži sú taktiež rovnomerne rozložení medzi tých, ktorí chcú mať jedno dieťa, či tri deti. Tendenciu mať tri a viac detí majú skôr vysokoškolsky vzdelaní ľudia.

Image 51

Terapie pre Filipka

Detský autizmus nám kompletne zmenil život. Ten Filipkov sa však vďaka terapiám začína meniť k lepšiemu....

Podporiť výzvu

Image 68

Spoločnými silami dokážeme veľké veci

Ahojte, voláme sa Sárka a Ondrejko, sme 5,5 ročné usmievavé dvojičky a obaja by sme chceli byť, ako zdravé deti. Žiaľ ručičky a nožičky nás nechcú počúvať....

Podporiť výzvu

Image 20

Pomoc pre Tomáška a jeho rodinu

Pomôžte nám prosím, aby sme zvládli náročnú situáciu pri Tomáškovom zdravotnom stave....

Podporiť výzvu