Čo robia v Čo Robím?

corobim

Projekt ČO ROBÍM je ideálnym nástrojom pre všetkých tých, ktorí hľadajú svoje uplatnenie po skončení štúdia. So Zuzanou Suchovou, manažérkou portálu, sme sa porozprávali nielen o samotnom projekte, ale aj jeho budúcnosti, či prepojení na cieľové skupiny vďaka účasti na tohtoročných Profesia Days.

 

Skúste stručne charakterizovať o čom je váš projekt – ČO ROBÍM.

Sme online videoknižnica povolaní. Vytvorili sme nástroj pre študentov, rodičov a školy, s ktorým budú môcť pracovať pri výbere ďalšieho štúdia, povolania. Pomôžeme im vytvoriť si reálnu predstavu, ako vyzerá práca vedeckého pracovníka, ITčkára, obchodníka, podnikateľa, živnostníka, remeselníka, učiteľa, robotníka… Aké znalosti a zručnosti potrebujú mať. Akú školu potrebujú vyštudovať. Ako vyzerá pracovný deň či aké obmedzenia toto povolanie prináša. Vďaka krátkym videám získajú prehľad o jednotlivých kariérnych cestách, ktoré ľudia museli prejsť a tým si budú môcť lepšie naplánovať tú svoju.

 

Boli ste jedným z víťazov projektu ReŠtart Slovensko. Skúste povedať, v akom štádiu ste teraz a čo sa od súťaže u vás zmenilo.

Založili sme občianske združenie po Škole. Nakoniec sme ustúpili MV SR a zvolili sme slovenský názov združenia, aby sme neprišli o spolupráce, na ktorých pracujeme už niekoľko týždňov. Veľmi sa tešíme, že sa nám ozývajú rôzne spoločnosti, a chcú s nami spolupracovať, lebo sa im projekt páči a vidia v ňom potenciál.

 

Ako ste naložili s výhrou a k čomu vám dopomohla?

Výhru sme si rozdelili na tri kôpky :). Jedna časť bude použitá na natáčanie videí, druhá na úpravy webu a vývoj aplikácie Na aké povolanie sa hodím, tretia na marketingovú komunikáciu. V podstate ich máme ešte všetky na účte. Čakáme prvé faktúry od dodávateľov služieb.

 

Aké vízie máte s vašim projektom do budúcna?

Chceme byť plnohodnotným partnerom pri poskytovaní informácií o budúcej kariére, a prvým miestom, na ktoré sa mladí ľudia obrátia, keď sa začnú zaujímať o svoje budúce povolanie. Budeme študentom prinášať rôzne kariérne príbehy, aby sa vedeli lepšie zorientovať na trhu práce, správne sa rozhodnúť. Firmám, ktoré potrebujú efektívne regulovať prílev kvalitnej pracovnej sily a chcú primárne zamestnávať ľudí z regiónu v ktorom pôsobia, ponúkame možnosť stať sa členom klubu čo Robím. To znamená, že budeme pokračovať v natáčaní videí, aby sa naša knižnica plnila. S tým súvisí aj zdokonaľovanie web stránky a jej obsahu. Tiež veríme, že sa nám rozbehnú spolupráce s firmami a inými subjektmi, na ktorých už dlhšie pracujeme.


S vašim projektom sa zúčastnite aj tohtoročných PROFESIA DAYS. Čo od toho očakávate?

Prodesia days vnímame ako výbornú príležitosť dať o sebe vedieť našej cieľová skupine a zároveň aj spoločnostiam, ktoré si rôznymi spôsobmi plánujú ľudské zdroje. Okrem toho tam budeme testovať našu aplikáciu Na aké povolanie sa hodím, ktorú pripravujeme v spolupráci s Výskumným ústavom detskej psychológie a patopsychológie (VUDPaP). Aplikácia má uľahčiť mladým ľuďom výber budúceho zamestnania. Nie je to len psychologický test, ale aj hra, ktorá má pomôcť žiakom zorientovať sa vo svojich záujmoch a viesť ich k samostatnému vyhľadávaniu informácií o školách a povolaniach súvisiacich s oblasťami, v ktorých dosiahli najvyššie počty bodov na internete a v printových médiách. Metodika prispieva k formovaniu obrazu o sebe. Je východiskom pri rozhodovaní o vlastnom kariérnom smerovaní, formulovaní krátkodobých a dlhodobých plánov. Po jej zverejnení bude užitočnou pomôckou žiakom, študentom, učiteľom, výchovným poradcom i širokej verejnosti.

 

 


ĽudiaĽuďom.sk podporuje výzvy

Image 63

Reštart budúcnosti mladých ľudí

KAŽDÝ Z NÁS STÁL PRED OTÁZKAMI, AKÝM SMEROM ÍSŤ, ČO ROBIŤ. PREDSTAVTE SI, ŽE BY STE V OBDOBÍ ROZHODOVANIA MALI K DISPOZÍCII ONLINE VIDEOKNIŽNICU POVOLANÍ DOSTUPNÚ NA PÁR KLIKNUTÍ. REÁLNI ĽUDIA, REÁLNY ČAS, REÁLNE INFORMÁCIE O POVOLANÍ. AKÉ BY TO BOLO? JEDNODUCHŠIE, VŠAK? POMôžte mladým ľudom reštartovať ich budúcnosť darovaním a hlasovaním za náš projekt. Srdečná vďaka.

Podporiť výzvu

Image 68

Spoločnými silami dokážeme veľké veci

Ahojte, voláme sa Sárka a Ondrejko, sme 5,5 ročné usmievavé dvojičky a obaja by sme chceli byť, ako zdravé deti. Žiaľ ručičky a nožičky nás nechcú počúvať....

Podporiť výzvu

Image 20

Pomoc pre Tomáška a jeho rodinu

Pomôžte nám prosím, aby sme zvládli náročnú situáciu pri Tomáškovom zdravotnom stave....

Podporiť výzvu

Image 51

Terapie pre Filipka

Detský autizmus nám kompletne zmenil život. Ten Filipkov sa však vďaka terapiám začína meniť k lepšiemu....

Podporiť výzvu