Čokoľvek s dobrým úmyslom

dcr_titulna fotka

Každý deň nám v hlave hučia otázky, čo je dobré, správne, spoločensky vhodné, potrebné, vítané, vykonať, aby sme ostatných uspokojili, pomohli. Chceme byť  len lepšími, zaujímavejšími, užitočnejšími, veselšími, alebo si skrášliť deň?

Okolo seba máme množstvo podnetov, na ktoré reagujeme. S akým úmyslom, to je už odlišné. Každý sme iný, aj preto máme rozdielne motivácie na činy.

Väčšina tých dobrých skutkov, ktoré robíme.. Aký ma motív?

Najúprimnejším motívom a príkladom sú pre mňa deti. Tie stvorenia, ktoré sa na teba vedia denne stokrát usmiať, urobiť akúkoľvek habaďúru, potešiť ťa, objať ťa, prísť za tebou a povedať ti „ľúbim ťa“ bez postranných úmyslov.

Ich motív najmä v útlom veku, keď sa veľa vecí učia robiť, je úprimný, láskavý a myslený dobre. Skúšajú robiť veci, ako vedia, napriek tomu, že im to nejde úplne stopercentne. Chcú pomôcť, lebo im to príde ako dobrý nápad, aj keď je výsledkom prekvapenie. Deti nás o tom svojom čistom úmysle presviedčajú každý deň. Keď ti chcú podať pohár vody, umyť riady, upratať, dať veci do práčky.

Toto sa týka hlavne drobcov do troch rokov, ktorí sú tým najmilším príkladom, ako vykonávať veľa vecí s radosťou, užívať si život plnými dúškami, pozerať sa naokolo a skúšať všetko v okolí. Chodia po svete s otvorenými očami, zvedavým elánom a bez strachu, že urobia niečo zle. Idú do vecí naplno, bez ostychu, s dobrým úmyslom.

Buďme takí aj my dospeláci, nebojme sa ukázať, že nám na niekom záleží, investujme do vzťahov, čo máme, záujem, všímajme si okolie, ak niekto potrebuje pomoc, úsmev, pohladenie. Skúšajme robiť veci, aj keď sa bojíme. Najmä pre tých najbližších, na ktorých nám najviac záleží. Buďme tu pre ľudí. Buďme deti činu a robme veci srdcom.

Image 14

Doplatok za auto

Milí darcovia veľmi pekne vás prosíme o pomoc pri doplatku za auto.To naše už dosluhuje je viac v servise ako ho využivame .čiastku nam prispeje štát niečo malo sme našetrili...

Podporiť výzvu

Image 0

C.I.N. (cin - ako "puto")

Pre deti a mládež je všeobecne dôležité stretávanie sa, komunikácia medzi nimi, prežitie spoločných zážitkov. Našou snahou je, aby sa pri týchto stretnutiach podporovali u detí a mládeže dôležité hodnoty...

Podporiť výzvu

Image 7

Pomoc pre slobodnú mamičku so 4 deťmi ktorá je v ťažkej a zlozitej situaci

Milí darcovia prosím vás z celého srdca o pomoc pre mňa a moje 4 deti aby sme mali strechu nad hlavou a aby som im mohla zabezpečiť dôstojný život .touto...

Podporiť výzvu