Ďalší rekord v online darcovstve: ĽudiaĽuďom.sk prekonal hranicu 3,5 milióna darovaných eur

6_vyrocie_300x300_01

Bratislava, 25.9.2017 – Tesne pred šiestym výročím spustenia darcovského portálu ĽudiaĽuďom.sk prekročila suma sprostredkovaných darov 3 500 000 eur! Viac ako 62 800 darcov podporilo stovky ľudí v núdzi, rodín vo finančnej tiesni, detí so zdravotným hendikepom, či verejnoprospešné projekty. 

Online darcovstvo dosiahlo ďalší významný míľnik. Prostredníctvom portálu ĽudiaĽuďom.sk pomohlo presne 62 858 darcov sumou 3 500 000 eur. Za šesť rokov fungovania portálu poslali spolu 158 222 darov. Je to jasný dôkaz toho, že ide o efektívny nástroj pomoci pre všetkých, ktorí ju skutočne potrebujú.

Darcovský portál ĽudiaĽuďom.sk je už šiesty rok otvorený pre ľudí v núdzi, chorých a hendikepovaných, pomáha deťom s úhradou za rehabilitácie, liečby, pomáha verejnoprospešným projektom, mimovládnym organizáciám, samosprávam či školám v získaní finančných prostriedkov. Príjemcovia si jednoducho na stránke www.LudiaLudom.sk zaregistrujú výzvu, na ktorú následne darcovia môžu prispieť ľubovoľným darom najmä prostredníctvom elektronického bankovníctva, teda cez internetbanking alebo platbou zo svojej karty.

„Portál ĽudiaĽuďom.sk sa vyvíja neuveriteľnou rýchlosťou. Pred necelým pol rokom sme sa tešili z trojmiliónovej hranice, dnes sme ju posunuli o ďalšieho pol milióna a evidujeme o 6 000 darcov viac. Za obdobie necelého pol roka poslali darcovia 24 638 darov a denne náš portál využije na pomoc ľuďom v núdzi viac ako 60 darcov, čo sú najlepšie dôkazy toho, že forma pomoci v online priestore skutočne funguje,“ povedala výkonná riaditeľka ĽUDIA ĽUĎOM, n. o. Elena Šingliarová.

Každý mesiac sme svedkami toho, že ľuďom nie je ľahostajný osud iných. Jednou z najúspešnejších výziev za posledné obdobie, pri ktorej sa mimoriadne prejavila súdržnosť verejnosti, bola výzva na pomoc rodine Nemilových, ktorým vyhorel čerstvo zrekonštruovaný dom. Sumou 6 000 eur im za mesiac pomohlo viac ako 287 darcov. Ďalšou rekordnou výzvou bola výzva na pomoc mladej Monike, ktorá dlhé roky pomáhala iným darovaním krvi. Život sa jej však otočil o 180 stupňov a po tom, ako ju zrazilo auto, sama začala bojovať o život. 222 darcov jej za mesiac pomohlo sumou 5495 eur.

Ľudia sa zomkli aj pri výzve Mateja, ktorý mal počas cesty do práce autonehodu a dodnes leží v umelom spánku. Jeho výzvu zatiaľ podporili darcovia sumou 9 548 eur. Mateja čaká dlhá cesta uzdravovania sa a špeciálnych liečení a pomoc stále potrebuje. V súčasnosti je na darcovskom portáli ĽudiaĽuďom.sk zaregistrovaných 600 výziev na finančnú pomoc.

3,5 mil

Image 0

Matiasko

Volam sa Matiasko . Narodil som sa minuly rok 26.1. 2017 . Financie potrebujem na rehablitacne pobyty v Dolnej Lužnej . A popisem vam moj príbeh moje začiatky na...

Podporiť výzvu

Image 0

Trnavská arcidiecézna charita

Trnavská arcidiecézna charita pomáha starším a osamoteným seniorom, ľuďom bez domova, rodinám s deťmi v núdzi, ľuďom, ktorí pomoc potrebujú. Pomáhame adresne a konkrétne. Aj preto budujeme jedinečnú sieť pomoci...

Podporiť výzvu

Image 3

eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí

Vykročte s eRkármi na cestu života. Podporte pravidelné stretká a akcie. Nech deti robia kroky k osobnej zrelosti v spoločenstve priateľov. Našim poslaním je pomáhať pri formovaní detí na zrelé...

Podporiť výzvu