Darujte divadelné predstavenie deťom z detských domovov v Banskobystrickom kraji

Kniha dzungli

Bábkarská Bystrica je renomovaný medzinárodný festival súčasného bábkového divadla, ktorý je v Banskej Bystrici organizovaný od roku 1977. V roku 2016 oslavuje svoje 20 jubileum v tradícii bienálnych ročníkov a pri tejto slávnostnej príležitosti plánuje niekoľko výnimočných prekvapení.

Okrem predfestivalových eventov, z ktorých je každý svojim spôsobom festivalovou novinkou (premiéra unikátneho interaktívneho projektu Familiárium, zábavné rodinné kvízy z oblasti bábkového divadla…) a noviniek v rámci skladby hlavného programu pre deti a dospelých, uvádza festival ešte jednu, najzaujímavejšiu a svojim spôsobom aj najdôležitejšiu novinku.

Malý princ

V rámci jubilejného ročníka priniesol organizačný tím myšlienku cestovného festivalu, ktorý počas 5 dní privezie medzinárodné festivalové produkcie k deťom Banskobystrického samosprávneho kraja (Braväcovo, Ostrý Grúň, Hriňová, Divín, Ladomerská Vieska), ktoré bežne žijú v kultúrne poddimenzovanej realite. Okrem predstavení slovenských, českých a zahraničných umelcov a umelkýň, sprostredkuje deťom a rodičom miest a obcí celú atmosféru festivalu, medzinárodnú pozorovateľskú platformu, mediálnu pozornosť, všetky festivalové radosti od výzdoby miest až po festivalovú zvučku pred predstavením. Uvedomujeme si nutnosť podpory kultúry a kultúrnosti na regionálnej úrovni, myšlienka festivalového TOUR sa spontánne stala dušou celého jubilejného ročníka vo všetkých jeho zložkách.

Cirkus mlejn

Navyše – nekončíme len pri jednom predstavení!

V myšlienke kočujúceho festivalu sme sa rozhodli pokračovať a to práve organizáciou predstavení pre deti z detských domovov. Plán projektu počíta s tým, že sa cca 200 detí z detských domovov v Banskobystrickom kraji (Hriňová, Tŕnie, Polomka…) dostane na predstavenia slovenských a zahraničných tvorcov – svetoznámu Knihu džunglí renomovaného poľského divadla, nevšednú vzdušnú akrobaciu českého súboru, obľúbeného Malého princa v podaní slovenského divadla.

Predstavenia sa budú konať v divadelnom prostredí štátnej opery v Banskej Bystrici. Náš tím sa pre deti a pedagogický personál snaží pripraviť čo najkomfortnejšie podmienky, ku ktorým patria aj bezplatné zvozy detí z domova až do divadelnej sály.

Pre zabezpečenie bezplatnej vstupenky však potrebujeme Vašu pomoc!

Sme toho názoru, že dar v podobe 4 eur za lístok na predstavenie bude niekoľkonásobne vyvážený radosťou detí z účasti na predstavení tej najvyššej umeleckej kvality, s ktorým sa mnoho z nich, bohužiaľ, za svoj život ešte nestretlo.

Pomôžte jubilejnému ročníku Bábkarskej Bystrice dostáť jej víziám. Podporte vstup do divadla pre deti, ktoré túto možnosť bežne nemajú a darujte im to, čo väčšina veľkých firiem a podnikateľských subjektov v Banskej Bystrici odmietla.

Darujte deťom divadelnú mágiu!

Hlavným organizátorom festivalu je Bábkové divadlo na Rázcestí v Banskej Bystrici. Zriaďovateľom divadla je Banskobystrický samosprávny kraj.

   Predstavenie pre domovy

 

Image 68

Spoločnými silami dokážeme veľké veci

Ahojte, voláme sa Sárka a Ondrejko, sme 5,5 ročné usmievavé dvojičky a obaja by sme chceli byť, ako zdravé deti. Žiaľ ručičky a nožičky nás nechcú počúvať....

Podporiť výzvu

Image 51

Terapie pre Filipka

Detský autizmus nám kompletne zmenil život. Ten Filipkov sa však vďaka terapiám začína meniť k lepšiemu....

Podporiť výzvu

Image 20

Pomoc pre Tomáška a jeho rodinu

Pomôžte nám prosím, aby sme zvládli náročnú situáciu pri Tomáškovom zdravotnom stave....

Podporiť výzvu