Deti deťom (alebo keď kresby pomáhajú)

Kreslenie v Sade J. Kráľa

Deti nemávajú svoje bankové účty ani kreditky. To neznamená, že by preto z projektu ĽudiaĽuďom.sk mali byť vylúčené. Samozrejme, nehovoríme tu o deťoch, ktoré pomoc potrebujú. Tých je na portáli skutočne veľa. Hovoríme skôr o tých, ktoré by pomôcť chceli.

Počas nedávnej prezentácie portálu ĽudiaĽuďom.sk na Farmárskych trhoch v bratislavskom Sade J. Kráľa sme pripravili aj súťaž Deti deťom, ktorej sa mohol zúčastniť každý malkáč, ak niečo nakreslil a zároveň nám svoj výtvor podaroval. Na našej stránke na Facebooku sme následne dielka uverejnili a tie tri, ktoré získali ku Dňu detí najviac “like-ov”, sme odmenili.

Kresby zároveň poputovali do benefičnej e-aukcie, kde sa teraz uchádzajú o priazeň dražiteľov. Celý výťažok z e-aukcie vždy putuje na konkrétnu výzvu v prospech iného, chorého dieťaťa.

Veríme, že takto deti pomôžu iným deťom. Toto sú ich diela, ktorými chcú pomôcť:

 

Tamarka získala najviac hlasov, až 72. Svojou abstraktnou kresbou by rada podporila Alexika z Bardejova, ktorý je veľmi ťažko chorý. Je neustále odkázaný na pomoc dospelých a jeho rodine by sa veľmi zišlo auto. Vyvolávacia cena jej kresby je 15 eur a prihodiť môžete tu.

 

 

Postavička otca svojráznej rodiny Simsonovcov získala druhý najvyšší počet hlasov. 58 “like-ov” jej autorovi vynieslo striebornú priečku a kresba Homera sa teraz snaží zabojovať o priazeň zberateľov diel nádejných umelcov s vyvolávacou cenou 15 eur.  Výťažok z e-aukcie pôjde na podporu Samka, ktorý bojuje s rakovinou.

 

 

“Toto nakreslil náš poklad Alexko. A aj napriek jeho diagnóze DMO, hluchota a slepota, dokázal v 6 rokoch toho veľa a veľmi sa snažil,” napísala mama malého umelca, ktorý sa v našej súťaži Deti deťom umiestnil na treťom mieste. Výťažok z e-aukcie jeho obrazu pôjde v prospech výzvy na rehabilitáciu pre neho a jeho brata, dvojča Maxa.

 

 


ĽudiaĽuďom.sk podporuje výzvy

Image 12

Chceme na vlastných nohách stáť

Sme 6ročné dvojčatá máme DMO a túžime chodiť

Podporiť výzvu

Image 20

Cestujte so mnou...

Ahojte tety a ujovia, kamaráti... :)

Podporiť výzvu

Image 53

Samkov boj s rakovinou

Prosime o pomoc pre nasho jedineho synceka a nasu radost Samka kedze bojujeme s rakovinou a uz bohuzial nase financne moznosti nestacia . Samik ma neuroblastom cize zhubny nador cez ktory ide aorta a tlaci na miechu srdce a pluca . Vzhladom na velmi narocnu liecbu do buducnosti Vas prosime aby kazdy kto len trosku moze prispel aby sme toto tazke obdobie prekonali aspon o nieco lepsie . Celu sumu teda dame na vydavky spojene s liecbou ktorych je strasne vela . Dakujeme .

Podporiť výzvu

Image 9

Zbierame na úpravu kúpeľne

Prosíme vás milí darcovia darujte pre našu ťažko chorú dcérku finančné prostriedky na zlepšenie kvality jej života. Ďakujeme....

Podporiť výzvu

Image 72

Yonatan

"I like to move it, move it...." :)...

Podporiť výzvu

Image 1

Freunde der Bruno Walter Musiktage - Priatelia Hudobných dní Bruna Waltera

Našim cieľom je podpora šírenia symfonickej a komornej hudby....

Podporiť výzvu