Detský čin roka 2015: Žiaci si adoptovali chlapca z Ugandy

DCR_blog 5_pic_give n take

DCR_blog 5_pic_give n take

„Dáš a dostaneš.“

Spôsob, akým deti zo základnej školy v Kline pristúpili k pomoci ugandského rovesníka Kata ma priam nadchol. Je veľmi jednoduchý a zároveň neúmyselne prepracovaný. Po prvé, zakladá sa na predpoklade, že každý, obzvlášť deti, majú právo na vzdelanie. Bohužiaľ v rozvojových krajinách sa nachádza priveľa detí všade inde len nie v škole. Hlavným dôvodom je chudoba. Buď rodičia nemajú ani tak málo finančných prostriedkov ako je 8 dolárov na rok, alebo sú na tom ešte horšie, kde sú deti situáciou doma nútené ujať sa role chlebodarca rodiny. Vzdelanie je pri tom nesmierne dôležité. Má kapacitu pozdvihnúť krajinu z chudoby do bohatstva. Okrem toho však jednotlivcovi umožňuje stať sa silnou osobnosťou a vybrať si svoju vlastnú cestu životom. Tu prichádza vhod krátkodobá finančná pomoc od komunity v Kline. Aj keď nevyrieši systémový problém, robí život Kata a jeho rodiny o niečo viac znesiteľný na nejaký čas.

Po druhé, ľudia sú vo všeobecnosti ochotní pomáhať. Veľa z nich však nechce pomáhať odovzdaním obálky plnej peňazí nejakej organizácii, o ktorej ani veľa nevie, a presne netuší, kam táto obálka postupne poputuje. Preto je plán charitatívnej dražby priam ideálny. Čo sa týka prispievateľov, tí poznajú skupinu zainteresovaných, ktorí danú dobročinnú aktivitu sprostredkúvajú, a veria im, že majú len tie najlepšie úmysly. Okrem dobrého pocitu, že pomohli deťom v núdzi, si ešte odnášajú hmotnú pamiatku na individuálne emócie. Pokiaľ ide o umelcov respektíve zapojené deti, tie robia niečo čo ich veľmi baví a napĺňa, a navyše to robia aj pre konkrétny účel, ktorý ich môže hriať pri srdci. Okrem toho, že zmysluplne pomáhajú rovesníkom, ktorí sa len narodili v inej krajine ako oni, je ich činnosť ocenená kúpou a vystavením trofejovým spôsobom.

Prepájanie rôznych pozitívnych predpokladov, činností a pocitov vždy môže vyústiť len v niečo pozitívne. Dobrý nápad treba dotiahnuť do víťazného konca. Ak sa skĺbia pozitívne nápady s pozitívnou realizáciou, budeme svedkami oveľa viac podobných iniciatív ako z Klinskej základnej školy, a svet bude bohatší o spokojných dobrovoľníkov aj darcov.

Image 14

Vrúcna prosba k dobrým ľuďom

Vrúcne prosíme dobrých ľudí o finančnú pomoc pre päť člennu rodinu.Verime že stále dobrý ľudia s veľkým srdcom existujú. Veríme že našu výzvu podporíte s každým eurom....

Podporiť výzvu

Image 20

Pomoc pre Tomáška a jeho rodinu

Pomôžte nám prosím, aby sme zvládli náročnú situáciu pri Tomáškovom zdravotnom stave....

Podporiť výzvu

Image 51

Terapie pre Filipka

Detský autizmus nám kompletne zmenil život. Ten Filipkov sa však vďaka terapiám začína meniť k lepšiemu....

Podporiť výzvu