Druhý ročník SPOLU SVETOM: Precestujte kus sveta s ĽudiaĽuďom.sk

banner_300x300_summer-party_v1 (1)

Pripravte sa na mimoriadny letný zážitok. Druhý ročník projektu SPOLU SVETOM, ktorý organizuje ĽUDIA ĽUĎOM, n. o., sa bude konať 19. augusta v areáli Divoká voda Čunovo a bude súčasťou veľkej letnej párty. Príďte precestovať kus sveta, zabaviť sa a oddýchnuť si spolu s nami.

Nezisková organizácia ĽUDIA ĽUĎOM, n. o. prevádzkuje darcovský portál ĽudiaĽuďom.sk, ktorý slúži ako efektívny nástroj získavania finančnej pomoci v online darcovstve. Za šesť rokov fungovania pomohol stovkám rodín v núdzi a vďaka viac ako 60-tisíc darcom sprostredkoval viac ako 3, 32 milióna eur. Mnohé z výziev, ktoré darcovia podporili, mali za cieľ pomôcť najmä rodinám a deťom vo finančnej tiesni.

Tieto deti zväčša netrávia leto tak, ako ich rovesníci. Nezisková organizácia ĽUDIA ĽUĎOM pre ne už druhý rok pripravila celodennú akciu, kde majú možnosť zažiť to, čo by inak nezažili. „Rodiny, ktoré majú, alebo v minulosti mali zaregistrovanú výzvu na finančnú pomoc na portáli ĽudiaĽuďom.sk, majú jedinečnú možnosť precestovať kus sveta na jednom mieste. Za pomoci zahraničných dobrovoľníkov sa dozvedia zaujímavosti z rôznych krajín sveta, interaktívnymi hrami spoznajú zvláštnosti a získajú obohacujúce fakty. Podujatie je otvorené pre širokú verejnosť a každý poznaniachtivý návštevník je vítaný,“ objasnil cieľ projektu riaditeľ ĽUDIA ĽUĎOM, n. o. Roland Kyška.

Druhý ročník SPOLU SVETOM sa koná 19. augusta od 11tej v Areáli Divoká voda Čunovo a je súčasťou letnej Summer party. „Vďaka možnosti stať sa partnerom Summer party dostáva aj projekt SPOLU SVETOM nový rozmer. Okrem aktivít, ktoré sa budú odohrávať na našich stanovištiach sa môžu návštevníci tešiť aj na športové aktivity, ktoré areál vodných športov Divoká voda ponúka, ako napríklad rafting, vodné skútre, surfovanie, stand up paddle a tiež na skvelú večernú hudobnú zábavu. Tú odštartujú talentované deti z hudobnej formácie RocKids, s ktorou ĽUDIA ĽUĎOM, n. o. spolupracovala aj v minulosti,“ vysvetlila manažérka projektu Natália Báreková.

Projekt SPOLU SVETOM sa tento rok realizuje s finančnou pomocou Bratislavského samosprávneho kraja a spoločnosti SK-NIC, a.s. Aj tento rok bude mať projekt charitatívny rozmer. Počas celého dňa budú mať účastníci možnosť prispieť vo verejnej zbierke občianskemu združeniu PRO VIDA, ktoré sa v rámci programu Buddy venuje deťom z detských domovov. Snaží sa ich pripraviť na vstup do spoločenského života. Príďte sa s nami naučiť niečo nové, zabaviť sa, oddýchnuť si a pomôcť iným!

Pripravili sme si pre vás zaujímavý program:

 • Súťaže a interaktívne hry so zahraničnými dobrovoľníkmi
 • Diskusia o možnostiach pomoci v online priestore a nástrahách internetu
 • Športové aktivity areálu Divoká voda
 • Futbalové a volejbalové turnaje
 • Stand up paddle (SUP)
 • Vodný futbal
 • Kajakovanie na tichej vode
 • Rafting
 • Aquaroller
 • Lukostreľba
 • Nafukovací hrad
 • Hudobné koncerty (RocKids, Saxana Sapietová, Nadrband)

beach_summer_banner_560x280

Najaktuálnejšie novinky o podujatí sa dozviete tu: http://bit.ly/SpoluSvetom

 

Image 1

Strom života

Vytvorme spoločne lepšiu budúcnosť! Podporte aktivity Stromu života a ukážte, že Vám záleží na kvalite života, životného prostredia a medziľudských vzťahov. Aktivity Stromu života sú určené najmä pre materské, základné a...

Podporiť výzvu

Image 0

Projekt od študentov pre študentov – GetOutside

GetOutside je databáza od študentov pre študentov, ktorá vychádza zo spolupráce občianskeho združenia slovakAgape s vysokými školami na Slovensku. Predstavuje miesto, kde študenti zdieľajú svoje poznatky zo štúdia v zahraničí...

Podporiť výzvu

Image 9

Pomoc pre Matthiaska najlepšieho bojovníka !!!

Prosime Vas o pomoc pre nasho synceka Matthiaska aby sme ho postavili na nozicky a osamostatnil sa . Dakujeme za kazdu pomooc !...

Podporiť výzvu