Finančná podpora verejnosti postavila Ondrejka na nohy!

Ondrejko 04

Ondrejko sa narodil s rázštepom chrbtice a hydrocefalom. Lekári mu nedávali veľkú nádej, no jeho rodina verila a rozhodla sa pre nákladnú liečbu v zahraničí. Prostredníctvom darcovského portálu ĽudiaĽuďom.sk získala vďaka štedrosti a dobroprajnosti darcov finančné prostriedky na prvú liečbu v Mexiku, následne i na druhú. Výsledkom je, že stojí na vlastných nohách.

 

Darcovský portál ĽudiaĽuďom.sk už siedmym rokom, najmä vďaka podpore verejnosti, pomáha tým, ktorí to potrebujú. Momentálne sa na portáli nachádza takmer 630 príbehov, ktoré píše či podporuje komunita 33-tisíc ľudí. Ich spoločným, fantastickým úspechom je darovaná suma, ktorá pred pár dňami prekročila 4,5 milióna eur. „Príbehom, ktorý silno rezonoval verejnosťou a získal jej veľkú podporu, bol práve príbeh malého Ondrejka. Vďaka dobrosrdečnosti verejnosti získal 40-tisíc na liečbu, a teda i príležitosť uzdraviť sa,“ opisuje zmysel pomoci výkonná riaditeľka ĽUDIA ĽUĎOM, n. o. Elena Šingliarová.

Dvojročný Ondrejko počas prvých troch mesiacov života prekonal 11 operácií. To, že bude mať rázštep chrbtice a hydrocefalus sa jeho mama, pani Petra Albrechtová, dozvedela 2 dni pred pôrodom. Následkom rážštepu bola poškodená miecha i nervy, veľa detí s touto diagnózou je úplne ochrnutých. Rodine vliala nádej na Ondrejkove uzdravenie informácia o liečbe kmeňovými bunkami. Komplikáciou v jej realizácii nebolo miesto jej výkonu, Mexiko, ale suma – pre bežnú rodinu nepredstaviteľných 20-tisíc eur.

Prostredníctvom darcovského portálu ĽudiaĽuďom.sk sa však sen premenil na realitu – za približne 2 a pol týždňa sa podarilo sumu získať a Ondrejko mohol liečbu podstúpiť. Prišlo výrazné zlepšenie jeho stavu a ďalšia žiadosť o pomoc na portáli ĽudiaĽuďom.sk. Potrebných ďalších 20-tisíc sa vďaka podpore verejnosti podarilo, za približne 3 mesiace, získať opäť.

Veľká vďaka patrí darcovskému portálu ĽudiaĽuďom.sk a všetkým skvelým ľuďom, ktorí prispeli na Ondrejkovu liečbu. Po tej prvej sa Ondrejkovi veľmi zlepšila hybnosť jeho dovtedy nehybných nožičiek a urobil veľké pokroky – naučil sa sedieť, pretáčať sa z bruška na chrbátik a naopak, kľačať na kolienkach a pár sekúnd s oporou aj ustáť. Veríme, že táto druhá liečba ho posunie zas o kus ďalej a časom sa naučí aj sám urobiť pár krôčkov,“ nestráca nádej pani Albrechtová. Silná podpora, ktorú jej i Ondrejkovi verejnosť prejavila, dokázala nielen jej, že pomoc druhým má nesmierny význam.

Ondrejko 01

 

 

 

 

 

 

Ondrejko 02

Ondrejko 03

 

Image 1

Bezpečnejšia alternatíva

Mať na výber je dôležité rovnako ako akceptovať a rešpektovať ľudí a ich rozhodnutia. My to vieme. Preto ponúkame našim klientom bezpečie a možnosti ku skvalitneniu svojho života bez prekážok,...

Podporiť výzvu

Image 51

Terapie pre Filipka

Detský autizmus nám kompletne zmenil život. Ten Filipkov sa však vďaka terapiám začína meniť k lepšiemu....

Podporiť výzvu

Image 28

Damiánkov sen

Damiánko sa narodil so vzácnou diagnózou downov syndróm.......

Podporiť výzvu