Kam ide Ježiško, keď mu dochádza fantázia?

Do Vianoc ostáva už len pár dní a vy stále netušíte, čím prekvapiť svojich blízkych? Máte pocit, že manžel či deti už všetko majú? Možno by sa hodilo niečo z iného súdka, napríklad zaujímavý zážitok, ktorý môže absolvovať celá rodina.

Na darcovskom portáli ĽudiaĽuďom.sk spustili pred niekoľkými týždňami projekt charitatívnych e-aukcií, v ktorom nájdete mnoho zaujímavých darčekov. A navyše zisk z každej elektronickej aukcie ide na konkrétny projekt, organizácii či rodine v núdzi. Obdarujete teda naraz dvoch, niekoho zo svojich blízkych a ľudí, ktorí pomoc veľmi potrebujú. Ponúkame vám niekoľko tipov:

Rande s nosáľom červeným: Ak má vaše dieťa rado zvieratká, pri tejto e-aukcii idete na istotu. Na rozdiel od bežných návštevníkov bratislavskej ZOO, ktorí sa na zvieratá pozerajú cez sklo či mreže, vy si budete môcť zobrať jedno z nich na prechádzku. Mala všežravá šelma sa bude s vami pod dozorom ošetrovateľa túlať po celom areáli a môžete ju aj nakŕmiť. Celá suma, za ktorú vydražiteľ tento zážitok získa, ide na výstavbu nového výbehu pre vlkov v ZOO Bratislava. Aukciu nájdete tu.

Návšteva depozitárov Prírodovedného múzea SNM: Lebky či múmie. Ktorý chalan by nimi nebol fascinovaný? Prírodovedné múzeum SNM vo svojich depozitároch skrýva množstvo zaujímavostí a exponátov, ktoré možno nikdy nebudú vystavené. Ideálne miesto, kde môže otec so synom prežiť nezabudnuteľné chvíle. A mamička tak získa čas pre seba… Zisk z tejto e-aukcie poputuje na rekonštrukciu hradu Krásna Hôrka.

Ohňová šou Zdenky Prednej: Stretnutím s charizmatickou speváčkou, ktorej kariéra odštartovala v Slovensko hľadá superstar určite nič nepokazíte. Zdenka je „pohoďáčka“ a môžete si vybrať, či s ňou pôjdete na večeru alebo iba vám a vašim známym predvedie jedinečnú ohňovú šou. Dražiť môžete tu. Celý zisk z aukcie ide matke so štyrmi deťmi, ktorá sa ocitla v núdzi.

Chvíľu reštaurátorom na zámku v Bojniciach: Bojnický zámok je nielen jeden z najkrajších v Európe, ale priamo v ňom sídlia aj reštaurátorské dielne, kde sa opravujú staré sochy, obrazy a iné predmety. Aj vaše dieťa môže byť jedným z tímu odborníkov. Remeslo si nielen vyskúša, ale dostane aj odborný výklad. V tejto e-aukcii zároveň prispievate na rekonštrukciu Krásnej Hôrky.

Lekcia fotenia zvierat na Neziderskom jazere: Tomáš Hulík je skúsený fotograf a autor dokumentárnych filmov. Vydražiteľa tejto e-aukcie zoberie na jeden deň na Neziderské jazero na hraniciach Rakúska a Maďarska, kde budú fotiť prírodu, najmä vtáctvo. Dospelým sľubuje aj pohár vína pred tým, než objektívy fotoaparátov zamierite na nočnú oblohu. Aj keď táto e-aukcia končí až po Vianociach, určite sa oplatí. Zisk putuje na činnosť organizácie Greenpeace.

Vianočná predpoveď: Chcete mať pred sviatkami doma pokojnú atmosféru, počas ktorej dáte do poriadku celý byt? Pošlite deti do Hydrometeorologického ústavu na bratislavskej Kolibe. 23. decembra budú môcť asistovať meteorológom pri príprave predpovede počasia na sviatky. Zároveň prispejete na úhradu nákladov na liečbu malého Lucasa.

Prirodzene to nie je všetko. Na aukcie.ludialudom.sk nájdete skvelé darčeky aj pre ďalších členov rodiny, či už lístky na koncert Václava Neckářa, značkovú kozmetiku alebo knihy s podpismi autorov. A nezabúdajte, dražením na ĽudiaĽuďom.sk urobíte radosť vždy dvakrát.

 

Článok bol pôvodne publikovaný na rodinka.sk.


ĽudiaĽuďom.sk podporuje výzvy

Image 1

Obnovme spolu Krásnu Hôrku!

Sobota 10. marca 2012 sa zapísala ako čierny deň pre slovenské kultúrne dedičstvo. Hrad Krásna Hôrka bol zničený následkom rozsiahleho požiaru. Slovenské národné múzeum žiada o finančnú pomoc všetkých, ktorým nie je história a kultúra Slovenska ľahostajná.

Podporiť výzvu

Image 66

Pomôžte nám budovať krajšiu ZOO!

Najdôležitejšou úlohou zoologických záhrad na celom svete je záchrana ohrozených druhov zvierat. Niektoré z nich vďaka ľudskej rozpínavosti vymizli z prírody a prežívajú už len v zajatí. Zoologické záhrady na Slovensku a v Čechách sú príspevkové organizácie a ani jedna z nich si na seba nezarobí zo vstupného, alebo zo služieb návštevníkom. Preto tak, ako aj mnohé iné zoologické záhrady v zahraničí, aj bratislavská ZOO ponúka možnosť sponzorovať zvieratko. Sponzorstvo je forma okamžitej pomoci konkrétnemu zvieraťu podľa vlastného výberu. Váš príspevok môže byť určený i na všeobecný rozvoj ZOO, prípadne vybudovanie nového výbehu pre konkrétny druh zvieraťa.

Podporiť výzvu

Image 100

Chcem raz povedat "MAMI LUBIM TA"

Volam sa Lucasko a mam 2rocky 6mesiacov a som vazne chory.Ostatny moji rovesnici uz behaju za loptou,hraju sa s autickom,vozia sa na odrazadlach,papkaju samy,nemaju plienku a......a hlavne rozpravaju.Ja stoho nerobim nic.nerozumiem tomu.v mojej hlavicke sa nieco udialo co mi nedovoli chapat veci tak ako ostatnym detom v mojom veku.Mam ale nadej a tou nadejou je neurologicka v Egypte.zial moja maminka na tento tyzdenny pobyt u nej nema dostatok peniazkov.tento tyzdenny pobyt ktory zahrna aj delfinoterapiu stoji 3000eur,a pre maminku je to neskutocne velka suma.

Podporiť výzvu

Image 28

Damiánkov sen

Damiánko sa narodil so vzácnou diagnózou downov syndróm.......

Podporiť výzvu

Image 1

Bezpečnejšia alternatíva

Mať na výber je dôležité rovnako ako akceptovať a rešpektovať ľudí a ich rozhodnutia. My to vieme. Preto ponúkame našim klientom bezpečie a možnosti ku skvalitneniu svojho života bez prekážok,...

Podporiť výzvu

Image 51

Terapie pre Filipka

Detský autizmus nám kompletne zmenil život. Ten Filipkov sa však vďaka terapiám začína meniť k lepšiemu....

Podporiť výzvu