Mimoriadne ocenenie pre ĽudiaĽuďom.sk

IMG_2533

Projekt benefičných elektronických aukcií ĽudiaĽuďom.sk získal mimoriadne ocenenie za inovatívnu myšlienku v súťaži Inovatívny čin roka 2013. Cenu odovzdala predstaviteľom projektu počas galavečera 21. ročníka Medzinárodného strojárskeho veľtrhu na Agrokomplexe Nitra generálna riaditeľka Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA) Svetlana Gavorová. Ocenenie za inovatívnu myšlienku bolo udelené po prvý raz, no podľa slov riaditeľky SIEA je možné, že aj v budúcich ročníkoch takto osobitne vyzdvihnú výnimočné projekty.

 

Portál ĽudiaĽuďom.sk umožňuje prostredníctvom aukcie prepojenej na prvú mobilnú aplikáciu v oblasti donorstva zbierať finančné prostriedky v prospech výziev zaregistrovaných na darcovskom portáli. „Oceňujeme, že projekt prináša inovatívne možnosti do sveta filantropie a charity a okrem samotnej ponuky nových služieb predstavuje aj jednoznačné humánne posolstvo.  Budeme radi, ak bude táto inovatívna myšlienka inšpiráciou aj pre ďalšie spoločnosti v tejto oblasti, pretože sociálne inovácie si určite zaslúžia väčšiu pozornosť,“ uviedla generálna riaditeľka SIEA Svetlana Gavorová.

Ceny ministra hospodárstva za „Inovatívny čin roka“ sa udeľovali po siedmykrát a prihlásiť sa bolo možné v troch kategóriách – výrobková inovácia, technologická inovácia a inovácia služby. Prihlasovali sa produkty, procesy alebo služby, uvedené na trh v roku 2013. Portál ĽudiaĽuďom.sk s projektom benefičných e-aukcií tieto podmienky spĺňal.

K projektu benefičných e-aukcií bola vyvinutá aj samostatná mobilná aplikácia, ktorá je prístupná pre operačné systémy Android, iOs a Windows Phone. „Snažíme sa, aby projekt ĽudiaĽuďom.sk bol technologicky jedinečným riešením; tým, kto udáva trendy vo využívaní moderných informačno-komunikačných technológií aj v takej citlivej oblasti, akým je darcovstvo. Dnes, keď naša spoločnosť trpí veľkým nedostatkom dôvery v inštitúcie, ale aj dôvery ľudí medzi sebou, veríme, že v on-line prostredí prinášame do tejto oblasti maximálnu mieru transparentnosti, adresnosti a efektívnosti. Ocenenie za inovatívnu myšlienku si preto veľmi vážime, takáto cena zaväzuje,“ hovorí šéf projektu ĽudiaĽuďom.sk Roland Kyška.

Benefičné elektronické aukcie sú samostatným projektom darcovského portálu ĽudiaĽuďom.sk. Ide o jedinečný nástroj, prostredníctvom ktorého možno zbierať finančné prostriedky v prospech výziev  zaregistrovaných na darcovskom portáli online dražením. Prostredníctvom e-aukcií dražiteľ získava predmety, zážitky, či služby, ktoré do e-aukcie poskytol dražobník. Výťažok z e-aukcie nejde tomu, kto ju organizoval, ale smeruje na konkrétnu výzvu, ktorú sa vyhlasovateľ rozhodol podporiť.  Súčasťou benefičných e-aukcií je aj samostatná mobilná aplikácia, ktorá umožňuje používateľom prehliadať si výzvy na darcovskom portáli ĽudiaĽuďom.sk a rovno aj podporiť ľudí v núdzi či autorov zaujímavých projektov priamo zo svojho telefónu.

Image 68

Spoločnými silami dokážeme veľké veci

Ahojte, voláme sa Sárka a Ondrejko, sme 5,5 ročné usmievavé dvojičky a obaja by sme chceli byť, ako zdravé deti. Žiaľ ručičky a nožičky nás nechcú počúvať....

Podporiť výzvu

Image 28

Damiánkov sen

Damiánko sa narodil so vzácnou diagnózou downov syndróm.......

Podporiť výzvu

Image 51

Terapie pre Filipka

Detský autizmus nám kompletne zmenil život. Ten Filipkov sa však vďaka terapiám začína meniť k lepšiemu....

Podporiť výzvu