Natália (13) pomáha aj 99-ročnej susede: Je nominovaná na Detský čin roka

Natalia-Haladejova-Julia-Slavikova-Detsky-cin-roka

Aj v našom okrese nájdete deti, ochotné nezištne pomáhať. Dôkazom je Natália z Plevníka, ktorá je nominovaná na Detský čin roka.

Nielen dospelí, ale aj deti vedia pomáhať ľuďom. Dôkazom toho je aj 13-ročná Natália Haladejová, ktorá je žiačkou 8. A na ZŠ Dominika Tatarku v Plevníku-Drienovom. Tá je nominovaná na Detský čin roka 2016, ktorého partnerom je aj tento rok organizácia ĽUDIA ĽUĎOM, pričom nad podujatím prevzal záštitu prezident Andrej Kiska.

Nominovaná je v kategórii Pomoc ľuďom. Natália Haladejová totiž pomáha svojej čerstvo 99-ročnej susede, a to nielen v domácnosti, ale aj na dvore. Popritom stíha pomáhať aj svojim rodičom, či už v domácnosti, alebo sa tiež stará o svojich štyroch mladších bratov, ktorých vodí okrem iného aj do školy, resp. škôlky. „Baví ma pomáhať. Rada pani susede poupratujem, pozametám, pohrabem, pokosím trávu. Aj doma rada pomáham, občas sú síce bratia trochu živí, ale dajú sa zvládnuť,“ povedala Natália Haladejová, ktorá spoločne s bratmi hrá futbal za miestny klub.

Vždy rada pomôže

Tá podľa vlastných slov nečakala, že bude nominovaná na Detský čin roka, ale je za to rada. „No určite to nerobím preto, aby som sa zviditeľnila. Keď sa dá, pomôžem vždy,“ konštatovala Natália Haladejová. List, v ktorom boli opísané jej činy, poslala pedagogička na škole Júlia Sláviková.

„Samotná Natálka nechcela, aby som napísala ten list, keďže brala pomáhanie ako niečo úplne normálne, na čo netreba poukazovať. No nakoniec jej spolužiaci, ktorí Natáliu spomedzi seba vybrali, ju nakoniec dotlačili, že na to treba poukázať,“ vyjadrila sa Júlia Sláviková.

Pomáhajú viaceré deti

Tá tiež prezradila, že Natália nie je ani jediná na škole, ktorá pomáha, keďže podľa nej celkovo deti v Plevníku-Drienovom pomáhajú. „Možno niekde by sa to zdalo, že je to niečo na viac, ale tu sa to berie úplne normálne. Deti berú pomáhanie ako samozrejmosť a súčasť života,“ vyslovila sa Sláviková.

Podľa jej slov berú na škole ako poctu, že Natália Haladejová bola vôbec nominovaná, keďže detských činov bolo veľmi veľa a tiež zložila kompliment rodičom Natálie. „Môžeme byť radi, že tu máme také deti, aké máme. Dospelý človek často nedokáže to, čo tie deti a niektorí dospelí by sa mali od tých detí učiť,“ dodala Júlia Sláviková.

Hlasovať môžete aj vy

Rozhodnúť o víťazovi ankety Detský čin roka 2016 môžete aj vy, a to prostredníctvom online hlasovania. Hlasovať môžete do 25.11. 2016 do 24:00. Víťazom ankety sa stane ten malý veľký hrdina či hrdinovia, ktorých príbeh získa najväčšiu podporu hlasujúcich. Víťazný skutok dostane cenu ĽudiaĽuďom.sk.

Podporiť Natáliu Haladejovú môžete hlasom priamo TU.

Autor:  Filip Chudý

Image 51

Terapie pre Filipka

Detský autizmus nám kompletne zmenil život. Ten Filipkov sa však vďaka terapiám začína meniť k lepšiemu....

Podporiť výzvu

Image 1

Bezpečnejšia alternatíva

Mať na výber je dôležité rovnako ako akceptovať a rešpektovať ľudí a ich rozhodnutia. My to vieme. Preto ponúkame našim klientom bezpečie a možnosti ku skvalitneniu svojho života bez prekážok,...

Podporiť výzvu

Image 14

Vrúcna prosba k dobrým ľuďom

Vrúcne prosíme dobrých ľudí o finančnú pomoc pre päť člennu rodinu.Verime že stále dobrý ľudia s veľkým srdcom existujú. Veríme že našu výzvu podporíte s každým eurom....

Podporiť výzvu