Nie som Bratislavčanka. To mi ale nebráni mať toto mesto rada

bristol2

Nie som Bratislavčanka. Naopak. Som hrdá východniarka žijúca v Bratislave. Koniec koncov ako mnoho iných východniarov. No vždy mi prišlo tak trošičku „smiešne“ hrať sa na tieto regionálne rozdiely, obzvlášť pri „malosti“ našej rodnej hrudy :) Tak či onak, pochádzam z východu, čo mi ale vôbec nebráni mať Bratislavu rada.

Obzvlášť Bratislavu posledných rokov s množstvom krásnych miest, ktoré v nej vznikli. Počnúc obľúbeným bistrom U Kubistu, pokračujúc Starou tržnicou či pubom Pod Kamenným stromom s mojím obľúbeným pivkom Bernard a skvelými rybami :)  Takéto „favourite places“  som si našla aj v Bristole, vďaka čomu sa tu cítim dobre…..Bristol je pre mňa vlastne taká Bratislava budúcnosti (to si hovorím často tak sama pre seba :)). Veľa parkov, skvelých sekáčov (čo teda nemá najlepší dopad na môj bankový účet), neskutočná kultúrna scéna, množstvo hubov, start-upov. možností…..

A presne o tom hovorí aj aktuálna kampaň mesta….(Teda nie, že je to Bratislava budúcnosti, to je môj skromný názor). Známi Bristolania, osobnosti v nej hovoria o tom, čo na Bristole majú radi a prečo sa sem oplatí prísť. Naozaj skvelá kampaň. Taká osobná a zároveň podnecujúca. Ono my, „obyčajní“ ľudia zväčša potrebujeme počuť od osobností, prečo a načo máme byť hrdí. Niekedy nám to proste v závale všedností nedôjde :) A tak som sa zamyslela…..Koho by sme vybrali my? Na akých Bratislavčanov sme naozaj hrdí? Čo dobrého by sme o Bratislave povedali? Ja nie som rodená Bratislavčanka, ale s určitosťou viem, že pri mojom mene by bolo toto: „ Bratislava je skvelá, pretože v nej žije mnoho inšpiratívnych ľudí, ktorých môžem stretávať na krásnych miestach (spomenuté vyššie). Pre mňa dosť živá kultúrna scéna a ak mám chuť na niečo iné, je z nej všade doslova na skok…Páči sa mi na nej, že nie je úplne veľká a mám rada, ak na istých miestach stretávam vždy tých istých ľudí.“  A takto by som vedela pokračovať a pokračovať….. A prečo ju máte radi vy? :)

PS: Ešte, aby som nezabudla, odkaz na spomínanú kampaň Bristolu: http://www.bristol-culture.com/2013/10/29/bristol-is-the-best-place-to-live-in-the-uk-because/#!

Image 14

Vrúcna prosba k dobrým ľuďom

Vrúcne prosíme dobrých ľudí o finančnú pomoc pre päť člennu rodinu.Verime že stále dobrý ľudia s veľkým srdcom existujú. Veríme že našu výzvu podporíte s každým eurom....

Podporiť výzvu

Image 20

Pomoc pre Tomáška a jeho rodinu

Pomôžte nám prosím, aby sme zvládli náročnú situáciu pri Tomáškovom zdravotnom stave....

Podporiť výzvu

Image 51

Terapie pre Filipka

Detský autizmus nám kompletne zmenil život. Ten Filipkov sa však vďaka terapiám začína meniť k lepšiemu....

Podporiť výzvu