Prečo práve nám? Lebo už sme dokázali, že to vieme.

2% pre ĽudiaĽuďom.sk

Možnosť venovať 2 percentá zo zaplatenej dane je veľkou pomocou pre mnohé organizácie, vrátane ĽUDIA ĽUĎOM. Sme vďační každému, kto tak v minulosti urobil, alebo tak urobí (aj) tento rok. Určite sa na vás valia zovšade informácie, kampane a žiadosti pre rôzne organizácie a ja nebudem iný, tiež vás v mene ĽUDIA ĽUĎOM, n.o., chcem požiadať, aby ste svoje 2% poslali nám.

Prečo poslať 2% ĽUDIA ĽUĎOM, n.o.?

  • Pretože vďaka vám sa nám už viac ako desať rokov darí prevádzkovať najväčší otvorený darcovský portál ĽudiaĽuďom.sk pre všetkých úplne zadarmo. Náklady na jeho prevádzku hradíme z príspevkov zakladateľov, sponzorov a práve z asignácie 2%.
  • Darcovský portál ĽudiaĽuďom.sk je tu pre všetkých, umožňuje registrovať výzvy na podporu ako právnickým, tak aj fyzickým osobám. Práve v nás našli cestu k zlepšeniu svojej životnej situácie tisícky jednotlivcov a rodín, či už potrebovali peniaze na liečbu, rehabilitáciu alebo na pokrytie základných potrieb.
  • Za viac ako desať rokov existencie sme pomohli 3871 príjemcom celkovou sumou 16 747 351 euro. To všetko vďaka našich 222 250 darcom, z ktorých sa 32 % na ĽudiaĽuďom.sk pravidelne vracia.

A čo urobíme s vašimi 2%?

  • Aj naďalej sa snažíme, a je to naša priorita, aby sme nijakým spôsobom nespoplatňovali ĽudiaĽuďom.sk pre nikoho. Aj preto musíme zdroje na uhrádzanie všetkých možných nákladov hľadať inde, aj v darovaných 2% z dane. To je jeden z veľkých rozdielov medzi nami a podobnými projektmi – vždy sprostredkujeme celých 100% daru.
  • Plánujeme mnohé nové funkcionality a zmeny na darcovskom portáli, ktoré pomôžu zjednodušiť proces darcovstva. Aj vďaka nim budeme vedieť pomáhať viac, efektívnejšie a transparentnejšie.
  • Dnes ešte nevieme, čo nás čaká v budúcnosti. Bojím sa, že aj kvôli aktuálnej situácii za našou východnou hranicou bude čoskoro omnoho viac ľudí odkázaných na pomoc dobrodincov. A tiež že bude potrebný efektívny a transparentný nástroj charity, za ktorým stojí erudovaná organizácia.

Verím, že s vami môžeme rátať. Všetky potrebné informácie, ako darovať 2% nájdete na https://2percenta.ludialudom.sk/

Vopred ďakujem nielen v mene ĽudiaĽuďom.sk, ale aj v mene všetkých našich príjemcov.

 

Roland Kyška

riaditeľ ĽUDIA ĽUĎOM, n.o.

Image 20

Pomoc pre Tomáška a jeho rodinu

Pomôžte nám prosím, aby sme zvládli náročnú situáciu pri Tomáškovom zdravotnom stave....

Podporiť výzvu

Image 51

Terapie pre Filipka

Detský autizmus nám kompletne zmenil život. Ten Filipkov sa však vďaka terapiám začína meniť k lepšiemu....

Podporiť výzvu

Image 68

Spoločnými silami dokážeme veľké veci

Ahojte, voláme sa Sárka a Ondrejko, sme 5,5 ročné usmievavé dvojičky a obaja by sme chceli byť, ako zdravé deti. Žiaľ ručičky a nožičky nás nechcú počúvať....

Podporiť výzvu