Presvedčili sme sa: V Pentagone žijú neuveriteľne šikovné deti

DF SR

Mnohí bratislavský Pentagon z diaľky obchádzajú a uličkám okolo sa vyhýbajú. Netušia však, aké talentované a inteligentné deti tam bývajú. My sme sa o tom presvedčili na vlastnej koži.

Projekt Kamoši z webu z dielne darcovského portálu ĽudiaĽuďom.sk je určený najmä na podporu vzdelávania detí zo sociálne slabých skupín a vylúčených spoločenstiev. Tu môžu organizácie, ktoré s deťmi pracujú, registrovať výzvy na finančnú pomoc spojenú s rozvojom talentu detí a zároveň ako príjemcovia zodpovedajú za prerozdelenie darovaných financií. Súčasťou projektu Kamoši z webu je aj mini sociálna sieť Malí kamoši. Práve tu môžu deti zábavnou formou vypĺňať vedomostné testy, zbierať odznaky, písať príbehy na pokračovanie, nahrávať fotky alebo blogovať.

V známom Pentagone v bratislavskej mestskej časti Vrakuňa žije veľa detí, ktoré nemajú možnosti rozvíjať svoj talent. Preto sa tím ĽudiaĽuďom.sk v spolupráci s Detským fondom Slovenskej republiky rozhodol, že zorganizuje v MIXklube, ktorý sa týmto deťom venuje, popoludnie formou školy hrou. Záujem detí o vedomostné testy všetkých prekvapil. Pri počítačoch sa predbiehali a vyberali si testy, ktoré boli určené vyššej vekovej kategórii.

„Deti boli veľmi aktívne, dokonca medzi sebou pretekali, kto vyrieši viac testov a získa viac odznakov. Aj napriek zdravej súťaživosti si však navzájom radili správnu odpoveď,“ povedala nám manažérka projektu Kamoši z webu Daniela Lališová.

Deti dostali za vyplnené testy ocenenia. „Najúspešnejších sme odmenili diplomom, medailou a drobnými vecnými cenami. Za necelé dve hodiny, ktoré sme strávili v MIXklube, deti vyriešili 59 testov na rôzne témy od futbalu až po chémiu,“ dodala Lališová. Deti vedomostné testy natoľko zaujali, že sa k nim vracali aj neskôr. V Pentagone žije aj veľa talentovaných detí, ktoré sa venujú rôznym športovým aktivitám, napríklad hrajú futbal v bratislavských športových kluboch.

 

Projekt Kamoši z webu bol podporený sumou 49 999 eur z Fondu pre mimovládne organizácie, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2009-2014. Správcom Fondu je Nadácia otvorenej spoločnosti – Open Society Foundation. Cieľom projektu je posilnenie zraniteľných skupín.


ĽudiaĽuďom.sk podporuje výzvy

Image 100

Výstroj pre talentovaného futbalistu

Marko hráva futbal za FC Ružinov Bratislava v kategórii "Starší žiaci U15". Je dôležitou súčasťou športového ducha tímu, pričom jeho góly pomáhajú vyhrávať ligové zápasy. Patrí medzi talentovaných hráčov, o čom svedčí fakt, že ho tréner zobral na skúšky do Rakúska. Dobrá výstroj by mu pomohla k futbalovému rastu a mohol by naplno využiť svoje schopnosti.

Podporiť výzvu

Image 100

Kopačky a lopta pre začínajúceho futbalistu

Kristián rád hráva futbal s kamarátmi. Brat Marko, ktorý hráva za starších žiakov FC Ružinov Bratislava, ho bráva niekedy na tréningy. Tam Kristián vidí, ako to vyzerá v skutočnom klube a rád by bol súčasťou podobného tímu. Aby sa jeho túžba začala napĺňať, potrebuje mať kopačky a loptu. Bude tak môcť futbalovo napredovať a ísť v stopách svojho brata.

Podporiť výzvu

Image 14

Vrúcna prosba k dobrým ľuďom

Vrúcne prosíme dobrých ľudí o finančnú pomoc pre päť člennu rodinu.Verime že stále dobrý ľudia s veľkým srdcom existujú. Veríme že našu výzvu podporíte s každým eurom....

Podporiť výzvu

Image 20

Pomoc pre Tomáška a jeho rodinu

Pomôžte nám prosím, aby sme zvládli náročnú situáciu pri Tomáškovom zdravotnom stave....

Podporiť výzvu

Image 51

Terapie pre Filipka

Detský autizmus nám kompletne zmenil život. Ten Filipkov sa však vďaka terapiám začína meniť k lepšiemu....

Podporiť výzvu