Presvedčili sme sa: V Pentagone žijú neuveriteľne šikovné deti

DF SR

Mnohí bratislavský Pentagon z diaľky obchádzajú a uličkám okolo sa vyhýbajú. Netušia však, aké talentované a inteligentné deti tam bývajú. My sme sa o tom presvedčili na vlastnej koži.

Projekt Kamoši z webu z dielne darcovského portálu ĽudiaĽuďom.sk je určený najmä na podporu vzdelávania detí zo sociálne slabých skupín a vylúčených spoločenstiev. Tu môžu organizácie, ktoré s deťmi pracujú, registrovať výzvy na finančnú pomoc spojenú s rozvojom talentu detí a zároveň ako príjemcovia zodpovedajú za prerozdelenie darovaných financií. Súčasťou projektu Kamoši z webu je aj mini sociálna sieť Malí kamoši. Práve tu môžu deti zábavnou formou vypĺňať vedomostné testy, zbierať odznaky, písať príbehy na pokračovanie, nahrávať fotky alebo blogovať.

V známom Pentagone v bratislavskej mestskej časti Vrakuňa žije veľa detí, ktoré nemajú možnosti rozvíjať svoj talent. Preto sa tím ĽudiaĽuďom.sk v spolupráci s Detským fondom Slovenskej republiky rozhodol, že zorganizuje v MIXklube, ktorý sa týmto deťom venuje, popoludnie formou školy hrou. Záujem detí o vedomostné testy všetkých prekvapil. Pri počítačoch sa predbiehali a vyberali si testy, ktoré boli určené vyššej vekovej kategórii.

„Deti boli veľmi aktívne, dokonca medzi sebou pretekali, kto vyrieši viac testov a získa viac odznakov. Aj napriek zdravej súťaživosti si však navzájom radili správnu odpoveď,“ povedala nám manažérka projektu Kamoši z webu Daniela Lališová.

Deti dostali za vyplnené testy ocenenia. „Najúspešnejších sme odmenili diplomom, medailou a drobnými vecnými cenami. Za necelé dve hodiny, ktoré sme strávili v MIXklube, deti vyriešili 59 testov na rôzne témy od futbalu až po chémiu,“ dodala Lališová. Deti vedomostné testy natoľko zaujali, že sa k nim vracali aj neskôr. V Pentagone žije aj veľa talentovaných detí, ktoré sa venujú rôznym športovým aktivitám, napríklad hrajú futbal v bratislavských športových kluboch.

 

Projekt Kamoši z webu bol podporený sumou 49 999 eur z Fondu pre mimovládne organizácie, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2009-2014. Správcom Fondu je Nadácia otvorenej spoločnosti – Open Society Foundation. Cieľom projektu je posilnenie zraniteľných skupín.


ĽudiaĽuďom.sk podporuje výzvy

Image 100

Výstroj pre talentovaného futbalistu

Marko hráva futbal za FC Ružinov Bratislava v kategórii "Starší žiaci U15". Je dôležitou súčasťou športového ducha tímu, pričom jeho góly pomáhajú vyhrávať ligové zápasy. Patrí medzi talentovaných hráčov, o čom svedčí fakt, že ho tréner zobral na skúšky do Rakúska. Dobrá výstroj by mu pomohla k futbalovému rastu a mohol by naplno využiť svoje schopnosti.

Podporiť výzvu

Image 100

Kopačky a lopta pre začínajúceho futbalistu

Kristián rád hráva futbal s kamarátmi. Brat Marko, ktorý hráva za starších žiakov FC Ružinov Bratislava, ho bráva niekedy na tréningy. Tam Kristián vidí, ako to vyzerá v skutočnom klube a rád by bol súčasťou podobného tímu. Aby sa jeho túžba začala napĺňať, potrebuje mať kopačky a loptu. Bude tak môcť futbalovo napredovať a ísť v stopách svojho brata.

Podporiť výzvu

Image 0

Slovenský Červený kríž - územný spolok Žilina

Slovenský Červený kríž, Územný spolok Žilina je humanitárnou organizáciou pomáhajúcou ľudom v čase mimoriadnych situácií i mimo nich zdravotnou, sociálnou i materiálnou pomocou. Zabezpečuje aj zdravotnícku osvetu, organizuje bezpríspevkové darcovstvo...

Podporiť výzvu

Image 9

Pomoc pre Samka

Som mama s nadorom na mozgu a mám malého syna Samka, ktorý trpí detskou mozgovou obrnou a spastitídou. Mne už nieje pomoci ale u malého Samka je veľká šanca, že...

Podporiť výzvu

Image 1

Zaostri na rodinu

Sme spoločenstvá rodín. Uvažujeme ako byť s rodinou, ako prežívať spoločný čas, ako vytvárať priestor pre budovanie identity každého z nás. Tvoríme aktivity a programy ktoré sú ponukou "ako na...

Podporiť výzvu