Príbeh “Hyacinty”

Naša internetová poradňa sa už od začiatku fungovania stretávala s rôznymi ľudskými príbehmi. Často boli plné bolesti, utrpenia, ťažkostí a trápenia. Mladí ľudia, ktorí nám písali, nám ich prinášali, lebo dúfali, že im dokážeme pomôcť. Mali v sebe ten kúsok nádeje, ktorý ich tlačil vpred, nútil ich nevzdávať sa a bojovať o svoje miesto pod slnkom. Na druhej strane sme boli my. Dobrovoľníci, ktorým mladí svoje príbehy hovorili. Z mnohých pocitov pri čítaní chatov do popredia vystupovala najmä vďačnosť za to, že sme boli tí, ktorým sa rozhodli títo ľudia svoj príbeh vyrozprávať. A tak to cítime aj teraz. Svoj príbeh nám prišla osobne vyrozprávať jedna naša klientka, známa pod prezývkou Hyacinta. V čase, keď k nám prichádzala prvý krát, bol jej život každodenným bojom. Dnes má za sebou dlhú cestu a aj keď stále ešte nie je na konci, rozpráva o tom, že stále existuje nádej. Tú istú nádej, ktorá ju ako jediná držala pri živote v momente, keď prvý krát prišla na IPčko.sk sa dnes rozhodla dať ďalej a ponúknuť ju tým, ktorí sa dnes nachádzajú tam, kde bola kedysi ona. Opäť cítime vďačnosť za to, že povedala svoj príbeh práve nám. Dovolila nám ho posunúť ďalej s nádejou, že pomôže ďalším.

 

A my veríme, že sa to už deje.

 

Ak sa vám naša práca zdá aspoň trošku užitočná, pomôžte nám v nej pokračovať ďalej.

Ďakujeme!

Dobrovoľníci internetovej poradne pre mladých IPčko.sk

 


Marek Madro podporuje výzvy

Image 71

VŽDY a VŠADE – Pomoc na dosah

IPčko.sk je internetový portál, na ktorom pomáhame ľuďom VŽDY, keď sa cítia bezmocne, bezradne, sami, keď nevedia čo ďalej. Chceme však robiť všetko pre to, aby sme vedeli pomáhať aj VŠADE.

Podporiť výzvu

Image 1

Bezpečnejšia alternatíva

Mať na výber je dôležité rovnako ako akceptovať a rešpektovať ľudí a ich rozhodnutia. My to vieme. Preto ponúkame našim klientom bezpečie a možnosti ku skvalitneniu svojho života bez prekážok,...

Podporiť výzvu

Image 51

Terapie pre Filipka

Detský autizmus nám kompletne zmenil život. Ten Filipkov sa však vďaka terapiám začína meniť k lepšiemu....

Podporiť výzvu

Image 20

Pomoc pre Tomáška a jeho rodinu

Pomôžte nám prosím, aby sme zvládli náročnú situáciu pri Tomáškovom zdravotnom stave....

Podporiť výzvu