Punč pre Dávidka

Dávidko

Dávidko sa narodil s postihnutím, ktoré sa volá microtia. Nevyvinulo sa mu uško ani sluchový kanálik. Mal len šesť dní, keď podstúpil operáciu srdca a ešte ho jedna čaká. Trápi ho aj vysoký tlak, a preto rodičia hľadajú čo najšetrnejší spôsob operácie uška. Existuje nádej, no zákrok v USA stojí desaťtisíce dolárov. Dávidko by ale získal nielen nové ucho, ale aj sluch.

Pomôcť Dávidkovi môže ktokoľvek, kto sa v utorok 17. 12. 2013 od 16:00 do 18:00 hod. zastaví na Vianočných trhoch na Hviezdoslavovom námestí a dá si Punč pomoci. V stánku hneď pri klzisku ho budú predávať predstavitelia darcovského portálu ĽudiaĽuďom.sk spolu s herečkou a speváčkou Jankou Lieskovskou.

“Je to už po druhý raz, čo sa vďaka mestskej časti Bratislava – Staré Mesto zapájame do tejto skvelej aktivity. O tom, že tento rok celý výťažok z predaja punču pôjde Dávidkovi, rozhodol žreb. Na našom darcovskom portáli ĽudiaĽuďom.sk máme momentálne vyše 230 výziev, rozhodli sme sa, že vyžrebujeme jednu z nich. Veríme, že aj vďaka tejto aktivite sa Dávidkovi a jeho rodičom ich sen splní o čosi skôr,” hovorí projektová manažérka portálu Daniela Lališová.

Zásteru si v utorok 17. 12. 2013 oblečie aj Janka Lieskovská. “Keď som si prečítala Dávidkov príbeh, neváhala som ani chvíľočku. Je to krásny chlapček a ja verím, že sa nájde dostatok ľudí dobrej vôle, ktorí mu pomôžu. Sluch je veľmi dôležitý a je zázrak, že ho už dnešná medicína dokáže dať,” hovorí herečka, ktorú televízni diváci poznajú napríklad zo seriálu Chlapi neplačú a návštevníci Novej scény z muzikálu Princ a večernica.


ĽudiaĽuďom.sk podporuje výzvy

Image 4

usko a sluch pre Davidka

Usko pre nasho Davidka. Davidko sa narodil 25.2. 2013 s postihnutim ktore sa vola Microtia. nevyvynulo sa mu usko a ani sluchovy kanalik takze na usko vobec nepocuje. ako 6 dnovy podstupil operaciu srdiecka a teraz ideme na dalsiu so srdieckom. uziva liecky na vysoky krvny tlak. Usko sa da v Europe operovat vo veku 11 rokov ale sklada sa to so 4- 5 operacii kedy odoberaju kusok s rebra a usko aj tak nikdy nevyzera skutocne. V Californii Dr. John Reinisch robi tuto operaciu uska na jeden krat vo veku 3 rokov. Velmi tuzim aby moje dietatko malo normalne vyzerajuce usko a plnohodnotny zivot. Prosim pomozte.

Podporiť výzvu

Image 0

Digitálna inteligencia

Snažíme sa napomáhať mladým rozumne žiť v digitálnom svete. Spolu vytvárame priestor, kde sa digitálne inteligentní občania správajú uvedomelo....

Podporiť výzvu

Image 29

Moje deti potrebujú jedlo

Máme ošumelý karavan, v ktorom žije manželka Anna, ja a naše deti 9-ročný Kevin, 7-ročný Kristián a 5-ročná Anetka. Som jediný živiteľ rodiny a nečakám na to, čo mi dá...

Podporiť výzvu

Image 1

Podporte MAOi Inštitút pre Digitálnych Nomádov

MAOi Inštitút pre Digitálnych Nomádov je občianske združenie, ktorého iniciatívou je ukázať ako môžete nájsť váš zmysel života tým, že budete robiť to, čo vás skutočne baví a necháte si...

Podporiť výzvu