Skupina Vidiek sa nepozerá dozadu, sústreďuje sa na to, čo ich čaká…

Vidiek RB Official 1_new

Skupina Vidiek je už stálica na slovenskej hudobnej scéne. Aký je to pocit, keď sa obzriete späť?

Snažíme sa pozerať sa dopredu a nie späť :-)

Čo pre Vás znamená hrať v kapele Vidiek? Je to hobby, drina, zabáva, poslanie?

Je to hobby, drina aj zábava. A snažíme sa, aby sa diváci stretli len so zábavou, drinu im servírovať nechceme.

Ako často sa s kapelou stretávate? Máte pravidelné skúšky alebo už ste natoľko zohraní, že ich nepotrebujete?

Stretávame sa veľmi často a dokonca sme opäť začali intenzívne aj skúšať. Ale skúšky určite nie sú pravidelné.

Počula som zaujímavý príbeh  o tom, ako ste objavili Vášho basgitaristu. O čo presne vtedy išlo?

Basgitarista Martin mal narodeniny a jeho mama mu chcela dať netradičný darček – možnosť zahrať si s Vidiekom. My sme súhlasili a tak prišiel na skúšku. A zrazu s nami normálne hral, ako keby to robil odjakživa. No a potom ho nezoberte, keď práve hľadáte basistu.

Keďže portál Ľudiaľuďom.sk je o pomáhaní, aký je Váš postoj k dobročinnosti? Akú formu pomoci druhým uprednostňujete?

Myslíme si, že najlepšie je pomáhať niečím, čo robíte dobre a v čom sa vyznáte . To znamená, že  bankár nech dá peniaze, my radšej zadarmo zahráme. Každý rok vystúpime na niekoľkých akciách, ktorých cieľom je pomoc niekomu, kto to potrebuje. Ale máme obmedzenú kapacitu a nech sa na nás nehnevajú všetci tí, ktorých už musíme odmietnuť.

Do e-aukcií na portáli ĽudiaĽuďom.sk ste sa rozhodli venovať exkluzívny zážitok pre vydražiteľa – možnosť zaspievať si s Vami skladbu Ó maňo počas Dňa otvorených dverí televízie Markíza. Máte nejaký príbeh či zážitok, ktorý by sa s touto skladbou spájal?

Túto pieseň sme nahrali so speváčkou Věrou Bílou, ktorá je sama o sebe príbehom. Raz sme ju s Věrou zahrali pred koncertom, potom večer na koncerte naživo vznikla nahrávka. Takže to je náš jediný hit, ktorý sme nahrávali presne tak dlho, koľko táto pesnička trvá.

 


ĽudiaĽuďom.sk podporuje výzvy

Image 3

Predčasní rodičia a bábätká do dlane

Cieľovou skupinou sú rodiny predčasne narodených detí a detí s telesným a mentálnym postihom , ktoré mali veľmi ťažký začiatok svojho života a žijú momentálne s postihnutím, či oslabenou imunitou, ale už aj relatívne zdravé. Prekonali veľmi ťažké obdobie od prvých minút narodenia a niektorí už stihli dobehnúť svojich rovesníkov. Všetky rodiny zažívali zložité obdobie, keď ich deti bojovali o život v inkubátore a oni im nevedeli pomôcť. Deti si prešli veľkým množstvom vyšetrení, operačných zákrokov, rehabilitačných cvičení. Časť prichádza aj k rozpadu manželstva ,lebo rodičia nedokážu túto skutočnosť zvládnuť. Zažili situácie, kde veľa ľudí nedokázalo pochopiť, napr. prečo nemôžu ísť s dieťaťom do kolektívu, prečo nemôžu absolvovať návštevy, nemôžu cestovať... Konkrétne v našej skupine sú deti s DMO, epilepsiou, hyperaktivitou, poruchami výživy, učenia, spávania ale aj rizikové zdravé deti.Plánujeme zriadiť rehabilitačné terapeutické komunitne centrum, kde sa budú tieto deti a rodiny stretávať a vzdelávať ako aj navštevovať krúžky a terapie ,rehabilitácie. A na to potrebujeme 10 000eur

Podporiť výzvu

Image 20

Pomoc pre Tomáška a jeho rodinu

Pomôžte nám prosím, aby sme zvládli náročnú situáciu pri Tomáškovom zdravotnom stave....

Podporiť výzvu

Image 14

Vrúcna prosba k dobrým ľuďom

Vrúcne prosíme dobrých ľudí o finančnú pomoc pre päť člennu rodinu.Verime že stále dobrý ľudia s veľkým srdcom existujú. Veríme že našu výzvu podporíte s každým eurom....

Podporiť výzvu

Image 28

Damiánkov sen

Damiánko sa narodil so vzácnou diagnózou downov syndróm.......

Podporiť výzvu