Skúste sviatkovať bez nabíjačky, ja som to skúsil a je to príjemné

Komu sa chce čítať dlhý text. Nikomu. Nemáme čas. Sme uponáhľaní a včera bolo neskoro. To, že boli sviatky som si paradoxne všimol najmä na batérii môjho mobilu. Počas bežného týždňa ho nabíjam každý deň. Kontrolujem si poštu. Pracovnú aj súkromnú. Synchronizujem kontakty a kalendár s pripomienkami, bez ktorých by som bol asi stratený.

Nikdy som Vianoce neprežíval nejako zvláštne a bral ich ako súčasť roka. Darčeky boli skvelé, ale pre rôzne životné okolnosti ma až tak nebrali. Neskôr som ich vnímal ako obdobie, počas ktorého človek zatiahne ručnú brzdu, nadýchne sa a čaká na leto.

Keďže bývam v Bratislave a s manželkou pochádzame každý z iného mesta, sviatky sú aj o cestovaní. Čas na oddych sa skracuje. Našťastie sme navštívili rodinu. Skvelé. Počas týchto voľných dní som si v mobile vypol internet. Odstrihol som sa. Prišli mi vianočné sms-kové vinše a niekoľko som ich odoslal aj ja. Čuduj sa svete, nabíjačku na telefón som začal hľadať až po piatich dňoch. V porovnaní s každovečerným nabíjaním – príjemná zmena. Bolo by skvelé, keby sa takéto obdobia bez nabíjačky opakovali. Mali by sme sa viac venovať jeden druhému, kašlať na prácu. Posnažím sa. Fakt.

Prd makový sa mi to podarí, dopredu to viem. Ale aj tak by to bolo pekné novoročné klišé, ktoré sa hádam raz podarí splniť na 120 percent.

Image 51

Terapie pre Filipka

Detský autizmus nám kompletne zmenil život. Ten Filipkov sa však vďaka terapiám začína meniť k lepšiemu....

Podporiť výzvu

Image 68

Spoločnými silami dokážeme veľké veci

Ahojte, voláme sa Sárka a Ondrejko, sme 5,5 ročné usmievavé dvojičky a obaja by sme chceli byť, ako zdravé deti. Žiaľ ručičky a nožičky nás nechcú počúvať....

Podporiť výzvu

Image 1

Bezpečnejšia alternatíva

Mať na výber je dôležité rovnako ako akceptovať a rešpektovať ľudí a ich rozhodnutia. My to vieme. Preto ponúkame našim klientom bezpečie a možnosti ku skvalitneniu svojho života bez prekážok,...

Podporiť výzvu