SLOVÁCI POMOHLI ĽUĎOM V NÚDZI UŽ SIEDMIMI MILIÓNMI EUR

7a

Bratislava 29. 7. 2019 – už viac ako 107-tisíc nezištných darcov podalo pomocnú ruku stovkám rodín vo finančnej tiesni, chorým deťom, ľuďom so zdravotnými problémami, verejnoprospešným projektom, či mimovládnym organizáciám. V júli 2019 darcovský portál ĽudiaĽuďom.sk prekonal hranicu 7-miliónov darovaných eur.

 Darcovský portál ĽudiaĽuďom.sk sa stal stabilným nástrojom pomoci v slovenskom on-line priestore. „Keď sme pred ôsmimi rokmi štartovali projekt darcovského portálu, mali sme v srdci túžbu pomáhať a v hlavách plán na transparentnú a efektívnu platformu na sprostredkovanie pomoci medzi darcom a príjemcom. Nesmierne nás teší, že náš portál zaujal prvenstvo v slovenskom on-line darcovstve a jeho dôveryhodnosť stále rastie. Výška príspevkov každoročne narastá, medziročne stúpla suma darov až o 55%. Denne prejde naším portálom približne 300 darov v celkovej hodnote 6400 eur,“ povedal riaditeľ ĽUDIA ĽUĎOM, n. o., Roland Kyška.7a

Len od začiatku roku 2019 prešli portálom dary v hodnote viac ako 1 300 000 eur od viac než 27-tisíc darcov, ktorí takto podporili ľudí v núdzi a verejnoprospešné projekty.

„Jednotlivci a organizácie sa na nás so žiadosťou o registráciu výzvy obracajú čoraz častejšie. Od začiatku roku 2019 bolo na našom portáli vypublikovaných viac než 200 výziev o pomoc. Mnohé z nich zarezonovali verejnosťou. Medzi nimi bol aj príbeh Honzu, pre ktorého výzvu registrovala jeho partnerka Martina. Honzovi bolo diagnostikované smrteľné neurodegeneratívne ochorenie ALS. Za prvých 5 dní trvania výzvy sa podarilo vyzbierať na liečbu v zahraničí 21-tisíc eur od takmer tisíc darcov,“ povedala výkonná  riaditeľka ĽUDIA ĽUĎOM, n. o., Elena Šingliarová.

Verejnosť oslovil aj príbeh 70-ročného profesora archeológie Eduarda Krekoviča, ktorému diagnostikovali rakovinu pľúc. Nádor nebolo možné chirurgicky odstrániť a poisťovňa, napriek odporúčaniam lekárov, odmietla preplatiť účinnú liečbu. Profesora Krekoviča podporilo 505 darcov sumou 20-tisíc eur. Vďaka tejto podpore bolo možné absolvovať plnohodnotnú liečbu.

„Z našich štatistík vyplýva, že až 63% výziev vypublikovaných na našom portáli v tomto roku, je spojených s úsilím ľudí zlepšiť svoj zdravotný stav, často ide o deti, ale aj dospelých s ťažkým zdravotným postihnutím,“ doplnila výkonná  riaditeľka ĽUDIA ĽUĎOM, n. o., Elena Šingliarová.

V súčasnosti je na portáli ĽudiaĽuďom.sk zaregistrovaných viac ako 750 aktívnych výziev na pomoc. Celý finančný príspevok, ktorý sa darca rozhodne venovať v prospech výzvy, putuje konkrétnemu príjemcovi.

Portál ĽudiaĽuďom.sk je univerzálny on-line systém darcovstva, ktorý umožňuje ľuďom v núdzi, neziskovým organizáciám, záujmovým združeniam, školám či samosprávam jednoducho zaregistrovať výzvu na svoju podporu. Darcovia môžu výzvy podporiť priamo na portáli cez internetbanking alebo z platobnej karty. Celý proces prebieha na webe a je pod kontrolou verejnosti.  Všetky služby na portáli sú zadarmo. Darcovstvo cez ĽudiaĽuďom.sk je nielen transparentné, ale aj adresné. 

Image 51

Terapie pre Filipka

Detský autizmus nám kompletne zmenil život. Ten Filipkov sa však vďaka terapiám začína meniť k lepšiemu....

Podporiť výzvu

Image 28

Damiánkov sen

Damiánko sa narodil so vzácnou diagnózou downov syndróm.......

Podporiť výzvu

Image 20

Pomoc pre Tomáška a jeho rodinu

Pomôžte nám prosím, aby sme zvládli náročnú situáciu pri Tomáškovom zdravotnom stave....

Podporiť výzvu