Som víťazom každého dňa

311667_385938461454897_318347680_n

Cítiš tú sviežosť? Sviežosť života,keď denndenne piješ dúšok víťazstva? Odpíjaš si z bezodného pohára šťastia a úsmevu? Nádhera, čo ti poviem. Takýto pocit nádhery života zažívam dennodenne. Denne si hľadám dôvod, spôsob alebo činnosť, kedy si môžem povedať, že som víťaz.  Denne si chcem aspoň odchlípnuť šťastia, preto som víťaz. Víťaz každého dňa.

Poznáš ten pocit, kedy prekonávaš prekážku a po jej prekonaní, sa pýtaš sám seba: “Prečo to bolo take ľahké a ja som sa tým trápil?” Lebo si víťaz. Niekedy si ani neuvedomujeme, koľko starostí nám vedia spôsobiť maličkosti, ktoré sa snažia nám pokaziť úsmev na tvári. No a čo! Kričím ‘’fúj!’’ Kričím ‘’humus!’’ Všetkým malichernostiam života, ktoré by mi mali oddiaľovať každý dúšok víťazstva, ktorý je pre mňa určený, ktorý si vybojujem každodennou usilovnou a pracnou činnosťou. Kričím ‘’fúj!’’ Všetkým negatívam môjho života a s hravosťou detského srdca, preskakujem každú prekážku. Ja viem, niekedy to ide náročnejšie a niekedy zase jednoduchšie.  A prečo nie? Bavil by nás azda život, keby bol jednoduchý? Myslím, že nebavil.

Nemali by sme sa akého dúšku víťazstva napiť. Delím sa, pime spolu. Už len úsmev, ktorý sa teraz objavuje na tvojej tvári, keď toto čítaš, je dúšok víťazstva. Víťazíš nad životom, chorobami, vyhrávaš tú ságu a boj, zvaný život. Vyhrávaš a piješ dúšok z prameňa víťazstva. Teraz, sa prosím zhlboka nadýchni a povedz si: “Som víťaz, nič a nikto ma neporazí!” Všetok stres, nezdary a bordel svojho života, okamžite vyhoď. Odteraz víťazíš.

Image 1

Bezpečnejšia alternatíva

Mať na výber je dôležité rovnako ako akceptovať a rešpektovať ľudí a ich rozhodnutia. My to vieme. Preto ponúkame našim klientom bezpečie a možnosti ku skvalitneniu svojho života bez prekážok,...

Podporiť výzvu

Image 28

Damiánkov sen

Damiánko sa narodil so vzácnou diagnózou downov syndróm.......

Podporiť výzvu

Image 51

Terapie pre Filipka

Detský autizmus nám kompletne zmenil život. Ten Filipkov sa však vďaka terapiám začína meniť k lepšiemu....

Podporiť výzvu