Usmej sa na mňa, keď sa stretneme:)

V sobotu sme boli v Kysaku. Strávili sme krásne popoludnie s výnimočnými deťmi a skvelými ľuďmi, ktorí pre nich organizujú letný tábor. Deti vzhľadom na svoje telesné či mentálne postihnutie musia vynaložiť viac úsilia než ich zdraví rovesníci. A to im pomáha objavovať svoje výnimočné talenty a zručnosti.
Priznám sa nie som špeciálny pedagóg a vediem len “obyčajné” tvorivé dielne pre zdravých dospelých ľudí. Preto ma pozvanie potešilo aj naplnilo obavami.

Deti nás však prijali veľmi srdečne a po chvíli zhodnotili že k nim patríme: ” Teta, ty si naša!” mi povedala Maruška so širokým úsmevom a objala ma. Nikto nebol zamračený, deti sa  stále usmievali a objímali…. Pomaľované tváre detí, vytvorené masky, metre navlečených korálok, nádherné počasie i animátormi pripravená scénka s macom čo príde ukradnúť ovečky ale bača ich uchráni, vytvorili spolu  pôsobivý program toho dňa.

Ja a moje kolegyne sme sa neubránili dojatiu a aj cestou domov sme v aute preberali naše dojmy z tohto stretnutia. A z ľudí ktorí sa usilujú o integráciu sluchovo, zrakovo, mentálne a telesne postihnutých detí a mládeže do spoločnosti. Ďakujeme , že sme mohli prísť na tábor OZ Usmej sa na mňa.

Fotografie z podujatia nájdete na FB stránke nášo OZ Tvorivá dielňa: http://www.facebook.com/OZTvorivadielna/photos

Ak nás pozvete  prídeme radi aj k Vám:) Veríme, že vo vzájomnej interakcii medzi občianskymi združeniami spolu dokážeme viac.  Ďakujeme.

Karin V.


Karin Mikulášová podporuje výzvy

Image 51

Terapie pre Filipka

Detský autizmus nám kompletne zmenil život. Ten Filipkov sa však vďaka terapiám začína meniť k lepšiemu....

Podporiť výzvu

Image 28

Damiánkov sen

Damiánko sa narodil so vzácnou diagnózou downov syndróm.......

Podporiť výzvu

Image 14

Vrúcna prosba k dobrým ľuďom

Vrúcne prosíme dobrých ľudí o finančnú pomoc pre päť člennu rodinu.Verime že stále dobrý ľudia s veľkým srdcom existujú. Veríme že našu výzvu podporíte s každým eurom....

Podporiť výzvu