Veľké činy detských hrdinov – Detský čin roka 2016

oceneni dcr
  1. ročník projektu sa koná pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky pána Andreja Kisku a pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR

Projekt Detský čin roka motivuje deti  ku konaniu dobrých skutkov i k zamysleniu sa nad pozitívnymi hodnotami v živote. Kľúčové témy príbehov sú: hodnota ľudského života, zdravie a choroba, pomoc v rodine, priateľom i cudzím ľuďom, integrácia zdravých a postihnutých, ochrana prírody, zodpovednosť, spolupráca,nezištnosť, spolupatričnosť...

Projekt povzbudzuje, príkladom motivuje a oceňuje deti. Je aj zrkadlom pre dospelých, ktorí sa v konfrontácií s konaním detí možno zastavia, zamyslia a vrátia k tomu dobrému, čo v každom v nás je.

35 nominovaných príbehov

Výberová komisia  a Občianske združenie Detský čin roka  vybrali  35 nominácii zo skutkov, ktoré vykonalo 5317 detí i kolektívov  v týchto kategóriách : Záchrana života, Pomoc v rodine, Pomoc rovesníkom, Pomoc iným ľuďom, Pomoc prírode, Dobrý nápad a Cena Sašky Fischerovej – Malý Veľký čin.

Detská porota

V októbri OZ Detský čin roka zaslalo do približne 2 200 škôl na Slovenku pedagogický materiál s nominovanými skutkami.

Vybrané príbehy detí o tom, ako pomohli ľuďom i prirode, čítajú deti s učiteľmi na hodinách etickej výchovy, slovenského jazyka či v školskom klube a rozprávajú sa o hodnotách, ktoré príbehy prinášajú. Deti dávajú hlasy skutkom, ktoré považujú za najcennejšie a rozhodnú o tom, ktoré skutky sú vyhlásené za Detské činy roka 2016.

Detská porota je pre nás organizátorov mimoriadne cenná a zmysluplná časť projektu. Každy rok sa deti dozvedia o úžasných pribehoch, ktoré hovoria o veľmi zaujimavých, rozdielnych a inšpiratívnych možnostiach, kde a ako sa dá pomôcť. Deti sú tak pozitívnym vzorom pre iné deti a ich skutočné príbehy sú silným posolstvom o tom, že spolupatričnosť a pomoc iným má význam. “doplnila Saša Broadhurst-Petrovická, štatutár OZ Detského činu roka.

Spolu vo všetkých kategóriach  nominované skutky získali 167 348  hlasov detí  z 819 slovenských škôl a tieto hlasy rozhodli, ktoré skutky získali ocenenie v jednotlivých kategóriách.

Online Anketa pre verejnosť v spolupráci s darcovským portálom

ĽudiaĽuďom.sk

Už štvrtý rok môže vďaka darcovskému portálu ĽudiaĽuďom.sk hlasovať za najhrdinskejší skutok detí na internete aj verejnosť. „Tento rok sa víťazným príbehom v kategórii Cena ĽudiaĽuďom.sk stal príbeh dvoch chlapcov, ktorí zachraňovali životy pri leteckom nešťastí. Bez váhania bežali na pomoc posádke, ktorá bola uväznená v troskách lietadla. Chlapci riskovali vlastné životy, aby pomohli iným. Za ich hrdinský čin hlasovalo 23 696 ľudí, vysvetlil riaditeľ ĽUDIA ĽUĎOM, n. o. Roland Kyška. Cenu ĽudiaĽuďom.sk venoval tento rok HK Slovan Bratislava. Hokejisti rozhodli odmeniť deti tak, že im venujú zážitkový deň spojený aj so vstupenkami na zápas Slovana.

DCR 1 DCR 2 DCR 3 DCR 4

Image 10

Martinko a jeho tažký boj

Prosím vás-aj s vašou pomocou može Maťko chodiť na rehabilitácie,ktoré mu veľmi pomahaju....

Podporiť výzvu

Image 90

POMOC PRE NÁŠHO MILOVANÉHO SAMKA

Saminko bude mať 3 roky a žiaľ,je onkologický pacient. Jeho diagnóza znie akútna leukémia. Tento druh "rakoviny krvi" má rýchly priebeh, dochádza k rýchlemu a masívnemu rozmnoženiu leukemických buniek......

Podporiť výzvu

Image 0

Chcem ísť ďalej

S Vašou pomocou budem môcť plnohodnotne žiť a opäť chodiť, nájsť si prácu a vrátiť sa znovu medzi ľudí a do života....

Podporiť výzvu