24-hodinový beh pre Plamienok: Podporte hospic pre deti

cache_320x240_dakujeme_s_logom

Dnes o polnoci odštartoval prvý 24-hodinový charitatívny ultra trail beh na Slovensku. Darcovský portál ĽudiaĽudom.sk je tiež jeho súčasťou. Nielen každý bežec a priaznivec, ale aj širová verejnosť môže projekt ULTRALANOVKA podporiť zaslaním daru na výzvu v prospech organizácie Plamienok. 

Nezisková organizácia Plamienok pracuje s nevyliečiteľne chorými deťmi a ich rodinami. Je im oporou v najťažších chvíľach života. „Nášho prvého pacienta, 9-ročného Lukáška sme prijali, keď lekári v nemocnici povedali, že nádorová choroba je silnejšia ako možnosti dnešnej medicíny. Nedalo sa zvíťaziť, ale napriek tomu sme dokázali pomôcť. Zabezpečili sme prístroje, lekárov, lieky a oporu, aby mohol Lukáško byť do posledných chvíľ tam, kde mu bolo najlepšie – doma, so svojou rodinou,“ opisujú vo výzve na darcovskom portáli ĽudiaĽuďom.sk pracovníci detského hospicu.

Horskí bežci sa rozhodli organizáciu Plamienok podporiť unikátnym behom. „V posledných minútach pred polnocou, pred začiatkom dňa 1. apríla sa zíde skupina ultra bežcov pri hornej stanici lanovky na bratislavskej Kolibe, aby s úderom polnoci vyrazila na 3 km lesný okruh s náročným stúpaním priamo popod lanovku. Každý z ultra bežcov sa v nasledujúcich 24 hodinách pokúsi tento okruh absolvovať toľkokrát, koľko len bude vládať. Celý štartový poplatok bežcov je súčasťou finančnej zbierky pre n.o. Plamienok,“ vysvetľuje ultra bežec Martin Urbaník.

Unikátny 24-hodinový beh spojený s charitou môžu záujemcovia podporiť rôznymi spôsobmi. Okrem  finančnej zbierky vymysleli organizátori aj ďalšie zaujímavé formy. Počas celého dňa si môžete za dobrovoľný príspevok zapožičať prenosný čip, ktorý zrátava bežcom kilometre. Od 10:00 do 18:00 bude v tento deň premávať lanovka na bratislavskej Kolibe zadarmo. Každá jazda predstavuje 1 kilometer behu. Podarí sa bežcom zabehnúť viac kilometrov ako najazdiť na lanovke? Do projektu ULTRALANOVKA sa môže zapojiť aj široká verejnosť, a to zaslaním ľubovoľného finančného daru na výzvu oranizácie Plamienok na darcovskom portáli ĽudiaĽuďom.sk.

Portál ĽudiaĽuďom.sk je univerzálny on-line systém darcovstva, ktorý je otvorený pre všetkých ľudí, ktorí potrebujú pomoc. Darcovia pomáhajú chorým deťom, hendikepovaným ľuďom, rodinám vo finančnej tiesni, neziskovým či mimovládnym organizáciám, školám alebo samosprávam. Celý finančný príspevok, ktorý sa darca rozhodne venovať v prospech výzvy, putuje konkrétnemu príjemcovi. V súčasnosti je na portáli ĽudiaĽuďom.sk aktívnych takmer 475 výziev, ktoré môžu darcovia podporiť prostredníctvom elektronického bankovníctva, či už pomocou platobnej karty alebo internetbankingu.

Image 28

Damiánkov sen

Damiánko sa narodil so vzácnou diagnózou downov syndróm.......

Podporiť výzvu

Image 51

Terapie pre Filipka

Detský autizmus nám kompletne zmenil život. Ten Filipkov sa však vďaka terapiám začína meniť k lepšiemu....

Podporiť výzvu

Image 68

Spoločnými silami dokážeme veľké veci

Ahojte, voláme sa Sárka a Ondrejko, sme 5,5 ročné usmievavé dvojičky a obaja by sme chceli byť, ako zdravé deti. Žiaľ ručičky a nožičky nás nechcú počúvať....

Podporiť výzvu