Aj tento rok bude RTVS pomáhať prostredníctvom charitatívneho projektu Rádio Slovensko Slovensku

banner 300x300

Rádio Slovensko v pondelok 1. augusta opäť štartuje v spolupráci s ĽudiaĽuďom.sk charitatívny projekt Rádio Slovensko Slovensku. Redaktorka a moderátorka Rádia Slovensko Marianna Kovácsová prejde počas leta na bicykli naprieč Slovenskom a počas svojej cesty priblíži osudy ľudí a občianskych združení,  ktoré sú združené v projekte ludialudom.sk. Pridať sa k nej a pomôcť budú môcť aj poslucháči Rádia Slovensko.

Bratislava, 1. august 2022

Rádio Slovensko prinesie vo svojom vysielaní počas 4 týždňov od 1. do 26. augusta charitatívny projekt Rádio Slovensko Slovensku – každým dobrým skutkom vyladené. Prostredníctvom Rádia Slovensko sa poslucháči budú môcť zoznámiť s osobami i občianskymi združeniami, ktoré sú v tomto neľahkom období odkázané na pomoc iných.

„Po úspechu z minulého roka, kedy sme po prvýkrát predstavili projekt Rádio Slovensko Slovensku a podarilo sa nám vyzbierať vyše 36.000 €, sa veľmi teším na tohtoročné pokračovanie. Minulý rok som na bicykli prešla viac ako 400 km a mojim plánom je aj tento rok prejsť naprieč celým Slovenskom,” povedala redaktorka Marianna Kovácsová, ktorá na svojej ceste navštívi vybraných respondentov. „Verím, že aj tento rok sa ku mne po ceste pripoja ďalší cyklisti, ktorí podporia aktivitu tiež aspoň niekoľkými kilometrami a podarí sa nám vyzbierať krásnu sumu na podporu tých, ktorí to najviac potrebujú,” dodáva odhodlane.

Marianna Kovácsová na svojej cyklotrase prejde celým Slovenskom od východu na západ. Vo všetkých mestách spoznajú poslucháči cez jej vstupy vo vysielaní Rádia Slovensko ľudí či organizácie, ktoré potrebujú pomoc, ale aj ich bližších a vzdialenejších príbuzných a spolupracovníkov, ktorí im osudy a potreby žiadateľov o pomoc priblížia.

„Našu iniciatívu sme sa rozhodli spojiť s portálom ludialudom.sk, lebo adresne podporí projekty konkrétnych ľudí, rodín a organizácií. Ak sa poslucháči rozhodnú pomôcť, môžu si vybrať akýkoľvek projekt, nielen príbehy, ktoré predstavíme vo vysielaní Rádia Slovensko,” povedal Milan Urbaník, intendant Rádia Slovensko. „Počas trvania projektu v minulom roku sa poslucháčom podarilo prispieť vybraným dvadsiatim subjektom čiastkou dovedna vyše 36 tisíc €. Celkový nárast finančných príspevkov na portáli ludialudom.sk bol v čase nášho vysielania celkovo vyšší o viac, ako 88 tisíc €.“

Tento rok budú môcť poslucháči pomôcť dvadsiatim príbehom z vysielania Rádia Slovensko aj darcovskou SMS správou v tvare  „DMS LUDIALUDOM“, ktorú zašlú na číslo 877. Cena SMS je 2 €.

Príbehy a výzvy spoznajú poslucháči na vlnách Rádia Slovensko od 1. augusta pravidelne od pondelka do piatka v relácii Dobré ráno, Slovensko! s Petrou Bernasovskou a Richardom Dedekom, a následne počas celého dňa v krátkych reportážnych vstupoch. Novinky z projektu Rádio Slovensko Slovensku budú dostupné aj na stránke Rádio Slovensko na Facebook-u a na webe www.radioslovensko.sk.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Darcovská SMS správa je správa, ktorú zákazník prijme a ktorá je spoplatnená sumou 2 €. Obdarovaný dostane 96% ceny z každej darcovskej SMS správy. Zákazník, ktorý chce podporiť dobrú vec, musí poslať SMS správu v tvare DMS LUDIALUDOM (DMS medzera LUDIALUDOM) na číslo 877 spoplatnenú bežnou cenníkovou cenou operátora.

Mobilní operátori odvádzajú 100% z každej darcovskej SMS správy.

Ak zákazník pošle SMS správu v nesprávnom tvare, obdrží hlásenie s upozornením, že zadal nesprávny text. Darcovská SMS správa mu účtovaná nebude.

Viac informácií o mechanizme DMS nájdete na www.donorsforum.sk.

Image 14

Vrúcna prosba k dobrým ľuďom

Vrúcne prosíme dobrých ľudí o finančnú pomoc pre päť člennu rodinu.Verime že stále dobrý ľudia s veľkým srdcom existujú. Veríme že našu výzvu podporíte s každým eurom....

Podporiť výzvu

Image 1

Bezpečnejšia alternatíva

Mať na výber je dôležité rovnako ako akceptovať a rešpektovať ľudí a ich rozhodnutia. My to vieme. Preto ponúkame našim klientom bezpečie a možnosti ku skvalitneniu svojho života bez prekážok,...

Podporiť výzvu

Image 28

Damiánkov sen

Damiánko sa narodil so vzácnou diagnózou downov syndróm.......

Podporiť výzvu