Čítanie pre najmenších

Projekt „Vianočná knižka sa otvára“ má v našej knižnici mnohoročnú tradíciu. Začiatkom decembra 2012 sme vydali publikáciu, ktorou chceme upriamiť pozornosť rodičov aj učiteľov na zaujímavé knihy pre deti a mládež.  Publikácia, tak ako aj v minulom roku, propaguje kvalitnú detskú literatúru dostupnú na našom trhu.V spolupráci s portálom ĽudiaĽuďom.sk Vám teraz prinášame pár tipov na čítanie pre Vaše ratolesti. Začíname tými najmenšími.

 

Symes Sally: Päť prštekov, Päť farbičiek a Päť chvostíkov

(Bratislava: Slovart, 2012)

Leporelá Päť prštekov, Päť farbičiek a Päť chvostíkov sú pre našich najmenších. Naučia sa počítať, rozlišovať farby i zvieratká v knižkách, v ktorých si jednoduchým spôsobom sami prevracajú stránky. A čím? No predsa prštekami, chvostíkmi a farbičkami.

 

Daniel Hevier: Hovorníček

(Bratislava: Buvik, 2011)

         Pre všetky deti, ktoré chcú pekne rozprávať. Vynikajúca kniha Daniela Heviera a maliarky Oľgy Bajusovej na pomoc v rozvíjaní rečových schopností malých detí. Hovorníček je hravá obrázková knižka pre každý detský jazýček. Vie sa hrať na riekanky, rečňovanky, hádanky i pesničky, vie rapotať, cinkotať, trilkovať, štebotať, vie sa tešiť spolu s deťmi zo všetkých zvukov, ktorými sa im svet prihovára. Na jej vytvorení, rozvíjajúcej nielen reč, ale i myslenie najmenších detí, sa podieľali logopédi, psychológovia i jazykovedci.

 

Hervé Tullet: Knížka

(Praha: Portál, 2011)

Knížka je veľmi šikovná kniha pre malé deti. Na každej strane povie, čo má dieťa robiť. Knihou sa trasie, klope, fúka do farebných bodiek a vzápätí sa stanú zvláštne (priam čarovné) veci.  Kniha rozvíja pozornosť, počítanie a zrakové vnímanie detí. Táto nezvyčajná detská knižka je vynikajúca zábava pre rodiča aj dieťa. Kniha je v češtine. Text je však minimálny a ľahko zrozumiteľný.

 

 

 

Krista Bendová: Opice z našej police

(Bratislava: Trio Publishing, 2011)

Veselé príbehy o nezbedných opiciach, v ktorých sa dozviete, ako to vyzerá, keď sa opice načisto poľudštia alebo keď rozhodujú o tom, ktorá je krajšia.

 

 

 

Mária Rázusová  – Martáková: Zatúlané húsa

(Bratislava: SPN – Mladé letá, 2011)

Malé húsatká si vyšli s mamičkou na prechádzku. Jedno sa však stratilo. Pri hľadaní mamičky stretáva rôzne zvieratká, ktoré žijú na gazdovstve.

 

 

Nabudúce si povieme viac o knižkách, ktoré si už malí čitatelia vedia prečítať sami :)


Knižnica pre mládež mesta Košice podporuje výzvy

Image 100

Denné centrum SVETIELKO POMOCI

Vytvorenie Denného centra SVETIELKA POMOCI, ktoré bude rodinám s onkologicky chorými deťmi, s nevyliečiteľne chorými deťmi a rodinám po strate dieťaťa poskytovať pomoc psychológa a sociálneho pracovníka.

Podporiť výzvu

Image 1

26. Vranovské zborové slávnosti s medzinárodnou účasťou v dňoch 13.-16. júna 2013 vo Vranove nad Topľou a okolí

26.Vranovské zborové slávnosti s medzinárodnou účasťou sa uskutočnia v dňoch 13.-16. júna 2013 vo Vranove nad Topľou a okolí. Hlavným organizátorom festivalu je Záujmové združenie speváckych zborov OZVENA. Zborové slávnosti s dlhoročnou tradíciou sa budú konať pod záštitou ministra kultúry SR a primátora mesta Vranov nad Topľou. Účelom festivalu je priblížiť zborový spev širokej verejnosti, rozvíjať estetické vnímanie a prezentovať krásu zborového spevu na verejnosti.

Podporiť výzvu

Image 7

Keď nás deti potrebujú

Starostlivosť o ťažko postihnuté deti, je nikdy nekončiaci kolotoč terapií, cvičenia, učenia, milónkrát opakovaných činností. Deti všetky tieto veci, niekedy viac a niekedy menej znášajú trpezlivo a statočne. Čo iné im vlastne ostáva? Sú nedobrovoľne uväznené v telíčkach, ktoré nevedia ovládať tak ako by chceli. Nedokážu sa rozbehnúť po rozkvitnutej lúke, odtrhnúť pre mamku kvet, skočiť do každej kaluže, liezť po stromoch, s kamarátmi stavať bunker.... Ich svet je ohraničený tým čo dokážu, čo im môžu rodičia sprostredkovať, tým v čom im ostatní pomôžu. Pomôžem im aj my spoločne. Urobme pre ne detstvo tým čím ma byť - šťastným obdobím, šantením, radostným smiechom, nezbedami...

Podporiť výzvu

Image 20

Cestujte so mnou...

Ahojte tety a ujovia, kamaráti... :)

Podporiť výzvu

Image 14

Vrúcna prosba k dobrým ľuďom

Vrúcne prosíme dobrých ľudí o finančnú pomoc pre päť člennu rodinu.Verime že stále dobrý ľudia s veľkým srdcom existujú. Veríme že našu výzvu podporíte s každým eurom....

Podporiť výzvu

Image 28

Damiánkov sen

Damiánko sa narodil so vzácnou diagnózou downov syndróm.......

Podporiť výzvu

Image 51

Terapie pre Filipka

Detský autizmus nám kompletne zmenil život. Ten Filipkov sa však vďaka terapiám začína meniť k lepšiemu....

Podporiť výzvu