Dokumentárny seriál Čo v sebe ukrýva Bratislava prezradí viaceré tajomstvá hlavného mesta

serialBA2

Myslíte si, že v Bratislave poznáte všetko? Áno, sú tu nákupné centrá, mosty, promenády, ale nezabúdajte, že predovšetkým nádherné pamiatky. Ak si myslíte, že históriu Bratislavy tvorí iba hrad, centrum Starého Mesta, Slavín, Devín, Most SNP, tak ste na omyle. Hlavné mesto toho ukrýva omnoho viac.

Neveríte? O opaku vás presvedčí sedemdielny dokumentárny seriál z dielne Bratislava24.sk. Redakcia prináša čitateľom z celého Slovenska úplne iný pohľad na bratislavské pamiatky.

Jedinečná lekáreň alebo historická pivnica

Vedeli ste, že v Bratislave sa nachádza sieť bunkrov z prvej svetovej vojny a že po vojne si ich mohli ľudia odkúpiť za sto korún? serialBA1Alebo že lekáreň, ktorá prežila všetky režimy od monarchie, zanikla v reštitučných ponovembrových rokoch? Viete, čo skrýva obrovská starodávna vínna pivnica pod Račou? To všetko, ale aj omnoho viac, vám onedlho priblížia na našom partnerskom webe Bratislava24.sk.

Námet vznikol v spolupráci s občianskym združením Bratislavský Okrášľovací Spolok. Samotný seriál tvorcovia pripravovali dva mesiace. Na natáčaní sa podieľal päťčlenný tím pozostávajúci z reportéra, dvoch kameramanov, zvukára a fotografa. Plus v každej epizóde vystupujú odborníci a historici, ktorí vám prinesú presný výklad o tom, kedy pamiatka vznikla a aký bol jej význam.

Každý pondelok nový diel

serialBA3Spravodajský portál Bratislava24.sk prinesie sedem dielov seriálu vždy v pondelok. Prvý diel autori venovali bratislavským hradbám a krátky videofilm si môžete pozrieť tu.

Šesť zo siedmych vybraných pamiatok bude možno pre verejnosť neznámych či menej známych, no za pozornosť určite stoja. Navyše na rekonštrukcii mnohých sa už začalo aj pracovať.

Tešiť sa môžete na filmy o týchto historických bratislavských pamiatkach:

  1. Mestské hradby (18.5.2015)
  2. Veža Dómu sv. Martina (25.5.2015)
  3. Historická pivnica v Nemeckom dome (1.6.2015)
  4. Bunker z prvej svetovej vojny (8.6.2015)
  5. Žigmundova brána (15.6.2015)
  6. Lekáreň u Salvatora (22.6.2015)
  7. Vinice na hradnom brale (29.6.2015)
Image 0

Občianske združenie go-ok

ÍSŤ V POHODE – „go“ je ísť a „ok“ znamená v pohode. Sme inovátori, aktivisti, architekti, „vozičkári“, dobrovoľníci… Náš tím go-ok pozostáva zo špecialistov v oblasti architektúry, produktových špecialistov v...

Podporiť výzvu

Image 1

GoodSports International Slovensko

Slovensko-americká nezisková organizácia poskytuje celý rad rekreačných, vzdelávacích a inšpiračných aktivít pre deti v školskom veku a mládež s cieľom vychovať z nich zdravých a prospešných členov spoločnosti....

Podporiť výzvu

Image 5

Prosba o pomoc v ťažkej životnej situácii

Dobry den vam prajem dobry ludia chcel by som vás touto cesto poprosiť o pomoc...

Podporiť výzvu