E-aukcie ĽudiaĽuďom.sk sú najlepším internetovým projektom roka

byt videny-ocenenie

Darcovský portál ĽudiaĽuďom.sk už po druhý raz uspel v súťaži Byť videný v kategórii Najlepší internetový projekt. Cenu udeľuje slovenské Fórum donorov a české Fórum dárců. Vlani odborná porota ocenila ĽudiaĽuďom.sk ako jedinečný systém on-line darcovstva. Tohto roku v súťaži uspela nová platforma aukcie.ludialudom.sk, ktorá umožňuje ľuďom v núdzi, autorom zaujímavých projektov, ale aj ich podporovateľom vyhlasovať benefičné elektronické aukcie.

Projekt benefičných elektronických aukcií má za cieľ priniesť novú možnosť podpory výziev na darcovskom portáli ĽudiaĽuďom.sk. Príjemcovia môžu bezplatne vyhlásiť elektronickú aukciu, výťažok z ktorej je úplne celý pripísaný k ich výzve. Zorganizovať takúto e-aukciu môžu aj tretie osoby, fyzické aj právnické, ktoré sa takýmto spôsobom rozhodli podporiť konkrétnu výzvu. Do aukcie môžu venovať tovar, službu, zážitok a pod.

„Platforma benefičných e-aukcií, ktorú sme spustili vlani pred Vianocami, umožňuje autorom výziev na ĽudiaĽuďom.sk získať nových darcov. Podľa našich štatistík, viac ako 60 % vydražiteľov, teda dražiteľov s najvyšším, čiže víťazným podaním, predtým nedalo dar cez darcovský portál ĽudiaĽuďom.sk,“ hovorí šéf projektu Roland Kyška.

Benefičné elektronické aukcie umožňujú pomáhať aj tretím osobám – umelcom, obchodným spoločnostiam, výrobcom či poskytovateľom služieb – jednoduchou formou organizovania takejto aukcie. V nej ponúknu napríklad svoj výrobok, exkluzívnu službu, stretnutie s osobnosťou. Je to dobrý nástroj donorstva pre malé firmy, ktoré môžu takto podporiť napríklad núdznych alebo autorov dobrých projektov vo svojom okolí.

Komu ide výťažok určuje dražobník, teda organizátor benefičnej elektronickej aukcie. Jedinou podmienkou je, že musí ísť o výzvu na ĽudiaĽuďom.sk, pod ktorú sa tento výťažok pripisuje ako dar.

Vďaka mobilnej aplikácii ĽudiaĽuďom.sk môžu dražitelia prihadzovať aj zo svojich chytrých telefónov či tabletov. Vďaka push notifikáciám sa vždy okamžite dozvedia, ak niekto ponúkol viac. Aplikácia je dostupná pre operačné systémy iOS, Android aj Windows Phone.

 

Najpopulárnejšie e-aukcie (najviac podaní)

Vydražte si vlastnú toitoiku na Festivale Bažant Pohoda 2013 45 podaní
Kŕmenie lemurov v ZOO Bratislava 42 podaní
Tetovanie v hodnote 100 eur 37 podaní
Kŕmenie lemurov kata v ZOO Bratislava 28 podaní
Víkendový wellness pobyt v kaštieli Grand Castle 26 podaní

 

Najvyššie víťazné podanie

Vydražte si vlastnú toitoiku na Festivale Bažant Pohoda 2013 750 eur
Večierok alebo párty vo vianočnej električke 700 eur
Raňajky s Adelou a Sajfom v ich Rannej šou na Fun Rádiu 415 eur
Zažite ohňovú šou Zdenky Prednej… 400 eur
Návšteva divadla s malým posedením s Adym Hajdu 322 eur

 

ĽudiaĽuďom.sk je prvý skutočne komplexný a univerzálny online systém darcovstva na Slovensku. Jeho základom je internetový portál s prehľadnou databázou výziev na podporu všeobecne prospešných zámerov predložených príjemcami.

Portál je otvorený pre všetkých, ktorí potrebujú pomoc a chcú tu predstaviť svoje výzvy na podporu. Na rozdiel od iných systémov podpory kvalitu žiadostí posudzujú samotní darcovia bez zásahov prevádzkovateľa portálu. Pri rozhodovaní môže darca využiť hodnotenia tzv. overovateľov, ktorí na požiadanie príjemcov overia presnosť a pravdivosť zverejnených informácií v podobe vydaných overení.

Portál ĽudiaĽuďom.sk vznikol na základe mnohých rozhovorov zástupcov Centra pre filantropiu, n. o. a spoločnosti SK-NIC, a. s., ktorá je správcom národnej domény .SK. V týchto diskusiách sa rodil projekt, ktorý je v záujme internetovej verejnosti a ktorý má podporiť spolupatričnosť ľudí na Slovensku. Od počiatku pri ňom ako partneri stáli najmä spoločnosti SWAN, Anasoft a Združenie miest a obcí Slovenska.

Image 68

Spoločnými silami dokážeme veľké veci

Ahojte, voláme sa Sárka a Ondrejko, sme 5,5 ročné usmievavé dvojičky a obaja by sme chceli byť, ako zdravé deti. Žiaľ ručičky a nožičky nás nechcú počúvať....

Podporiť výzvu

Image 1

Bezpečnejšia alternatíva

Mať na výber je dôležité rovnako ako akceptovať a rešpektovať ľudí a ich rozhodnutia. My to vieme. Preto ponúkame našim klientom bezpečie a možnosti ku skvalitneniu svojho života bez prekážok,...

Podporiť výzvu

Image 51

Terapie pre Filipka

Detský autizmus nám kompletne zmenil život. Ten Filipkov sa však vďaka terapiám začína meniť k lepšiemu....

Podporiť výzvu