Festival zdravia, prírody a regenerácie vo Vysokých Tatrách odštartuje Jarným pochodom a behom Tatry v pohybe City trail.

Jarný pochod_banner

Starý Smokovec (25.4.2016) – Pripravované aktivity v rámci Vysokých Tatier toto leto budú vzájomne spojené myšlienkou zdravia, prírody, duševnej a telesnej regenerácie v rámci FESTIVALU ZDRAVIA, PRÍRODY a REGENERÁCIE, ktorý odštartuje podujatím určeným pre širokú verejnosť a to JARNÝM POCHODOM a špeciálnym mestským behom Tatry v pohybe CITY TRAIL už v sobotu 7.5.2016. 

JARNÝ POCHOD, ktorý Tatranci pripravili pre širokú verejnosť ako naozaj výnimočné podujatie svojho druhu, štartuje v sobotu 7.5.2016 a pomyselne tak otvára sériu podujatí vo Vysoký Tatrách, ktoré toto leto bude vzájomne spájať myšlienka zdravého životného štýlu.

FESTIVAL ZDRAVIA, PRÍRODY a REGENERÁCIE ako sme celý súbor pripravených podujatí nazvali, bude prebiehať takmer 5 mesiacov. Pre návštevníkov našej destinácie oficiálne odštartuje 7.mája a vyvrcholí podujatím na konci septembra pri príležitosti Dňa cestovného ruchu“, približuje výkonná riaditeľka Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry, Ing. Lucia Dubielová. „Hlavnou myšlienkou a celkovou filozofiou festivalu je propagácia Vysokých Tatier ako miesta s bohatými prírodnými krásami, výbornými klimatickými podmienkami, ale zároveň s prepojením na aktivity podporujúce zdravie, šport a regeneráciu organizmu“ dodáva Dubielová.

Jarný pochod ponúka nenáročnú trať v dĺžke 8km (nie je však nutné, aby účastníci absolvovali celú trať) a to s možnosťou získania štartovacieho balíčka ako pre dospelých tak deti. „Myšlienkou uvedeného Jarného pochodu je, aby sa návštevníci prišli do Tatier rozhýbať, načerpať  jarné lúče a vychutnať si čistý horský vzduch“, približuje Dubielová, „pričom účastníci nielen spoznajú zákutia nášho mesta, ale aj získajú unikátne tričko a občerstvia sa na pripravených občerstvovacích staniciach“.

Organizátori dúfajú, že sa im podarí do Tatier v daný májový víkend prilákať čo najviac nadšencov nielen zdravého životného štýlu, aby sa tak Tatry zaplnili ľuďmi vo výrazných zelených festivalových tričkách, ktoré na nich v štartovacích balíčkoch čakajú. Cena štartovacieho balíčka je pre dospelú osobu 6 € a pre deti 4 €. Deti budú mať v balíčku zároveň pripravený aj Tatranský pas na Veľké letné putovanie s vílou Lomničkou Kvetinkovou, Ochrankom Tatranským a novou kamarátkou Smrečinkou Lesnou, ktoré po úspechu z minulého roku štartuje tento rok tiež v uvedený deň.

Na Jarný pochod – Pochod zdravia je nutné sa registrovať vopred a to v rámci stránky www.tatryvpohybe.sk, pričom registrácia priamo na mieste bude možná iba v prípade voľných miest.

Súčasťou májového dňa bude aj mestský beh City Trail, ktorým sa zároveň odštartuje séria podujatí Tatry v pohybe – pohárová súťaž PRESTIGE TOUR.

Celý nezabudnuteľný deň následne vyvrcholí koncertom pod holým nebom v Novom Smokovci (po vyhlásení výsledkov okolo cca 14:30) a ďalšími sprievodnými aktivitami pre deti aj dospelých. Viac informácii je možné získať na: http://www.tatry.sk/udalosti/jarny-pochod/

Tlačová správa Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry.

Bližšie informácie:
Lucia Dubielová, dubielova@tatry.sk, 0911 406 800.
www.tatry.sk, www.regiontatry.sk

Plagát_Jarný pochod_7.5.2016

Image 1

GooDay o.z.

Občianske združenie GooDay o.z. vzniklo v prvej polovici roka 2016 z iniciatívy mladých ľudí odhodlaných pomáhať. Primárne sa zameriavame na vytváranie nových a inovatívnych služieb pre marginalizované skupiny obyvateľstva, najmä...

Podporiť výzvu

Image 0

swinedaily

Swinedaily je združenie milovníkov slovenskej experimentálnej hudby a vizuálneho umenia. Snažíme sa o prezentovanie kvalitného umenia a hudby na Slovensku....

Podporiť výzvu

Image 1

Antikomplex.sk - občianske združenie

Zaoberáme sa kolektívnou pamäťou na moderné dejiny Slovenska. Traumy vo vzťahu k vlastnej minulosti, národnostným menšinám, spolužitiu a cudzincom....

Podporiť výzvu