Kamoši z webu plnia detské sny

rolland 2

Projekt Kamoši z webu z dielne darcovského portálu ĽudiaĽuďom.sk má za sebou prvý rok fungovania. Za ten čas sa podarilo splniť niekoľko detských snov. Mladí ľudia zo sociálne slabých skupín a vylúčených spoločenstiev môžu vďaka darcom, ktorí podporili ich výzvy na internete, študovať, hrať na hudobné nástroje či športovať.

Rolland už tancuje v Linzi

Tanečná vášeň tkvela v Rollandovi Dandóovi od detstva. Húževnatý mladík túžil študovať tanec na univerzite v rakúskom Linzi. Pochádza však z rodiny, kde každé euro otočia dvakrát, preto na jeho štúdium peniaze rodine neostali. Organizácia, ktorá s Rollandom pracuje, preto zaregistrovala výzvu na finančnú pomoc na Kamošoch z webu. Na to, aby mohol nádejný tanečník skutočne navštevovať univerzitu, potreboval zaplatiť internát a cestovné. Rolland od septembra skutočne na Univerzitu Antona Brucknera nastúpil, a to vďaka darcom, ktorí sa mu vyzbierali na školné na prvý semester. Okrem tancovania sa teraz intenzívne zdokonaľuje v angličtine a nemčine a dokonca si našiel aj prácu v divadle.

denisDruhák Denis jednotkárom

Denis má sedemnásť rokov a pochádza z osady vo Veľkej Ide. Ako jeden z mála rovesníkov túžil chodiť do školy. Je však sirota, stará sa oňho len sestra, ktorá mu pomohla zaplatiť aspoň cestovné. Denis poctivo školu navštevoval, známky však nemal najlepšie. V komunitnom centre sa po čase priznal, že dôvodom zlých známok je fakt, že mu chýbajú učebnice a nemôže si robiť domáce úlohy. Pracovníci neváhali a zaregistrovali výzvu na Kamošoch z webu. Denis je už druhákom na strednej škole, jeho prospech sa neuveriteľne zlepšil a učí sa z vlastných učebníc.

 

 

Jožku čaká operáciaJožka a Sebastian

Aj ďalšie deti z osady vo Veľkej Ide chceli veľmi chodiť do školy. Jožka tam však chodila s maminou a Sebastián počas niekoľkých mesiacov ledva prehodil pár slov. Vysvitlo, že Jožka nevidí na tabuľu a mamina jej musí čítať a Sebastián má vážny rečový problém. Prostredníctvom projektu Kamoši z webu sa Jožke vyzbierali peniaze na návštevu očného lekára, ktorý jej predpísal okuliare. Po ďalšom vyšetrení však zistil, že Jožka potrebuje operáciu, ktorá ju v najbližších dňoch čaká. Sebastián vďaka štedrým darom môže navštevovať logopéda a slová sa mu čoraz viac poddávajú.

 

Projekt Kamoši z webu pomohol za prvý rok svojho funovania spolu 20 deťom sumou viac ako 3000 eur. Mnohé z nich si vďaka tomuto projektu plnia svoje sny. Výzvy na podporu vzdelania a rozvoj talentu môžu organizácie stále registrovať na stránke www.kamosizwebu.sk.

Projekt Kamoši z webu bol podporený sumou 49 999 eur z Fondu pre mimovládne organizácie, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2009-2014. Správcom Fondu je Nadácia otvorenej spoločnosti – Open Society Foundation. Cieľom projektu je posilnenie zraniteľných skupín.

IMG_20150924_101607


ĽudiaĽuďom.sk podporuje výzvy

Image 55

Prijali ho na univerzitu v rakúskom Linzi

Roland je vynikajúci tanečník, robí sám choreografie, chodí na celoslovenské tanečné súťaže a tento rok ho prijali na univerzitu v rakúskom Linzi. K štúdiu potrebuje finančnú pomoc.

Podporiť výzvu

Image 68

Spoločnými silami dokážeme veľké veci

Ahojte, voláme sa Sárka a Ondrejko, sme 5,5 ročné usmievavé dvojičky a obaja by sme chceli byť, ako zdravé deti. Žiaľ ručičky a nožičky nás nechcú počúvať....

Podporiť výzvu

Image 1

Bezpečnejšia alternatíva

Mať na výber je dôležité rovnako ako akceptovať a rešpektovať ľudí a ich rozhodnutia. My to vieme. Preto ponúkame našim klientom bezpečie a možnosti ku skvalitneniu svojho života bez prekážok,...

Podporiť výzvu

Image 51

Terapie pre Filipka

Detský autizmus nám kompletne zmenil život. Ten Filipkov sa však vďaka terapiám začína meniť k lepšiemu....

Podporiť výzvu