Prvá internetová klinika na Slovensku – unikátny projekt portálu ZDRAVIE.sk

O najväčšom internetovom portáli s tematikou zdravia na Slovensku www.ZDRAVIE.sk a o unikátnom projekte prvej internetovej kliniky www.klik-klinik.sk sme sa zhovárali s riaditeľom spoločnosti Zdravie.sk, s.r.o. Ing. Andrejom Blanárikom.

 

Predstavte nám ZDRAVIE.sk…

Portál ZDRAVIE.sk pôsobí na slovenskom trhu už od roku 2003. Ide o najnavštevovanejší zdravotnícky portál, ktorý mesačne navštívi viac než pol milióna ľudí. Prevádzkuje ho naša spoločnosť Zdravie.sk, s.r.o., ktorá prevádzkuje aj portál pre medicínskych odborníkov eHealth.sk.

Začiatkom roka 2014 sme zároveň uviedli na trh aj nový portál s názvom www.klik-klinik.sk. Ide o prvú internetovú kliniku, na ktorú sa môže obrátiť ktokoľvek, kto hľadá odborné zdravotné poradenstvo alebo pomoc pri riešení určitého zdravotného problému a ktoré je zabezpečované priamo prostredníctvom lekárov špecialistov.

Ako funguje klinika na internete?

Služba je zameraná na sprostredkovanie odborného zdravotného poradenstva cez internet. Na jednom mieste máte k dispozícii komplexný zoznam lekárskych odborníkov (špecialistov podľa diagnóz), od ktorých môžete veľmi jednoducho a dostupne získať odbornú radu, usmernenie, pomoc v súvislosti s konkrétnym zdravotným problémom, ktorý Vás trápi. Vybrať si môžete z troch typov konzultácií, ktoré sú v menu portálu podrobne popísané.

Prvá internetová klinika funguje ako každý iný portál. Jednoducho navštívite www.klik-klinik.sk a zobrazí sa vám menu v rámci služby KONZULTÁCIE s ponukou viacerých možností. Nájdete tu zoznam lekárov, typy konzultácií, možnosť položiť otázku či vyhľadať lekára, alebo preskúmať ako to celé funguje. Všetky informácie sú zoradené prehľadne a dokážete sa zorientovať naozaj rýchlo a bez problémov.

Akých lekárov tu nájdeme a ako si vybrať?

V prvej internetovej klinike www.klik-klinik.sk je už dnes zaregistrovaných 79 lekárov zo 45 špecializácií, no ich počet sa neustále zvyšuje. Ide všetko o slovenských špecialistov a pribúdať budú ďalší.

Ak hľadáte konkrétne meno lekára, systém vám jednoduchým spôsobom umožní jeho vyhľadanie po zadaní mena v rubrike Vyhľadať lekára alebo v Zozname lekárov. Ak hľadáte konkrétnu špecializáciu (napr. neurológ, pediater, ortopéd, zubár a pod.), zvolíte si vyhľadávanie podľa medicínskej špecializácie.

A ak si nebudete vedieť vybrať ani podľa špecializácie, jednoducho kliknete na vyhľadávanie podľa častí tela. Vyobrazí sa vám postava človeka a vy kliknete na to miesto na tele, kde sa prejavujú vaše zdravotné problémy. Následne vám systém vyselektuje orgány, ktoré sa v danej časti tela nachádzajú a k nim priradí jednotlivé špecializácie. Po kliknutí na príslušnú medicínsku špecializáciu sa vám zobrazia mená lekárov– špecialistov, s ktorými môžete komunikovať.

Kedy môžeme navštíviť internetovú kliniku?

Výhodou internetovej kliniky je fakt, že ju môžete navštíviť kedykoľvek. Stačí sa pripojiť na internet a klinika je pre vás otvorená. Teda žiadne čakacie doby ani výmenné lístky. Stránkové hodiny www.klik-klinik.sk sú nonstop.

Pre koho je určená internetová klinika?

Prvá internetová klinika poslúži naozaj každému, kto sa ju rozhodne navštíviť, nech už je dôvod návštevy akýkoľvek. Či už si nedokážete poradiť so svojim zdravotným problémom sami alebo sa len neviete rozhodnúť, či máte navštíviť lekára, ku ktorému z rôznych dôvodov nemôžete alebo nechcete ísť.

Klinika je takisto určená pre všetkých, ktorí chcú jednoducho konzultovať svoj zdravotný problém s odborníkmi, no nechcú tráviť čas v čakárňach alebo len potrebujú poradiť, či získať druhý názor od ďalšieho odborníka – špecialistu. Každý si tu nájde svoje, ako dospelí pacienti, tak aj rodičia pre svoje deti.

Treba ale dodať, že klinika nesupluje klasické poskytovanie zdravotnej starostlivosti. Konzultácie v internetovej klinike sú považované len za alternatívny zdroj informácií a neslúžia ako náhrada za odbornú lekársku starostlivosť.

Ako dlho musíme čakať na odpoveď?

Pri výbere konkrétneho lekára môžete konzultovať svoj problém mimoriadne efektívne. Ak ide o základnú konzultáciu, na odpoveď netreba čakať dlho a získate ju v priemere za jeden až dva dni. Pri rozšírených či komplexných konzultáciách, vyžadujúcich si určitú dobu na odborné posúdenie vašej otázky získate odpoveď lekára do troch až siedmich dní. Je potrebné uviesť, že každý lekár si stanovuje čas na odpoveď sám, takže je to priamo v jeho kompetencii.

Sú v klinike aj detskí lekári?

Samozrejme. V zozname lekárov sú aj odborníci na detských pacientov. Nájdete tu širokú škálu odborníkov- pediatrov, stačí len vyhľadať toho, ktorého konzultáciu práve potrebujete. Zoznam pediatrických špecializácii neustále rozširujeme a dopĺňame o nových lekárov.

Koľko a aké špecializácie internetová klinika pokrýva?

Aktuálne môžete konzultovať so 79 lekármi zo 45 špecializácií. Týchto 45 špecializácií pokrýva najkonzultovanejšie odbornosti. Počet špecialistov a odborností neustále dopĺňame. V priebehu dvoch– troch rokov sme pripravení do systému postupne zapojiť viac ako 2000 odborníkov.

Platí sa za konzultácie?

Áno, tak ako za každú službu. V internetovej klinike si všetky ceny za konzultácie určuje lekár individuálne, prostredníctvom svojho profilu, ktorý má vytvorený na www.klik-klinik.sk.

Je nutné tiež povedať, že konzultácie sú vedené formou otázok a odpovedí. V závislosti od typu konzultácie máte možnosť lekárovi zaslať jednu až tri doplňujúce otázky.

Čo bezpečnosť?

Pokiaľ ide o zabezpečenie portálu www.klik-klinik.sk, tak systém využíva rovnakú ochranu informácií a osobných údajov, ako banky pri svojom internet bankingu. Internetová klinika teda funguje spoľahlivo a bezpečne a nie je potrebné sa obávať.

Nemusí sa klient báť zverejnenia svojho problému?

Komunikácia s lekárom je privátna a diskrétna. Prebieha teda výhradne medzi klientom a lekárom. Nikdy sa nezverejňuje.

Môžeme lekárom z internetovej kliniky dôverovať?

Tak ako aj v reálnom živote a pri klasickej zdravotnej starostlivosti je aj v internetovej klinike vzťah lekár– pacient založený na vzájomnej dôvere. V internetovej klinike www.klik-klinik.sk si však môžete byť na sto percent istí, že hovoríte s odborníkom.

Samozrejme ZDRAVIE.sk nemôže garantovať obsah konzultácie, tak sa to však deje aj v reálnom svete, kde musíte odborníkovi dôverovať. V prvej internetovej klinike však máte možnosť rýchlej voľby. Ak sa vám jedna odpoveď nepozdáva, vzápätí môžete využiť iného odborníka, alebo môžete poslať otázku aj viacerým lekárom naraz. Takže systém ľahko umožní získať názor viacerých odborníkov a získať druhý názor (2nd opinion).

Image 28

Damiánkov sen

Damiánko sa narodil so vzácnou diagnózou downov syndróm.......

Podporiť výzvu

Image 68

Spoločnými silami dokážeme veľké veci

Ahojte, voláme sa Sárka a Ondrejko, sme 5,5 ročné usmievavé dvojičky a obaja by sme chceli byť, ako zdravé deti. Žiaľ ručičky a nožičky nás nechcú počúvať....

Podporiť výzvu

Image 14

Vrúcna prosba k dobrým ľuďom

Vrúcne prosíme dobrých ľudí o finančnú pomoc pre päť člennu rodinu.Verime že stále dobrý ľudia s veľkým srdcom existujú. Veríme že našu výzvu podporíte s každým eurom....

Podporiť výzvu