Slovensko denne príde pri umelom potrate o 35 ľudí

Práve som po trojdňovom školení, ktoré bolo venované terapii postabortívneho syndrómu. Kto nevie, čo tento pojem znamená stačí si ho zadať do googlu a vyhodí vám hneď niekoľko linkov, kde sa dozviete viac. (napr. http://zena.atlas.sk/nocna-mora-postabortivny-syndrom/deti/tehotenstvo/549389.html )

Syndróm sa nemusí prejaviť hneď. Prieskumy dokazujú, že následky traumy, ktorú spôsobuje spontánny a najmä umelý potrat, sa môžu prejaviť hneď po zákroku, niekedy je to však aj po 5,10,20…. 40 rokoch od zákroku. Spúšťačom môže byť čokoľvek – vôňa, hudba, pohľad na človeka, ktorý so zákrokom priamo súvisí… Neriešenie negatívnych pocitov a potláčanie smútku má negatívny dopad nielen na ženu, ale aj jej blízkych. Ďalšou skupinou trpiacich sú otcovia detí, lekári  a zdravotnícky personál.

Slovensko denne príde pri umelom potrate o 35 ľudí. Koľko traumatizovaných ľudí na Slovensku pribudne, spočítame len ťažko.

Je tu však aj ďalšia skupina. Skupina, ktorá ešte len rozhoduje o živote nenarodeného človeka. Nie sú to len matky (práve im sa prisudzuje právo rozhodnúť o živote dieťaťa), ale aj otcovia, najbližší, doktori a všetci tí, ktorí matke hovoria ako má konať, tí ktorí sa jej vyhrážajú že ju odvrhnú ak si dieťa nechá, tí ktorí hovoria, že im to je jedno, tí ktorí v nej potláčajú prirodzený cit pre materstvo a takto by som mohla pokračovať mnohými ďalšími príkladmi.

 

A  niekde medzi týmto sa nachádza poradňa Alexis.

Poradňa, v ktorej dobrovoľne poskytujú poradenstvo 2 poradkyne so zázemím odborníkov (gynekológov, psychológov, kňazov a pod.). Poradňa Alexis je tu hlavne na to, aby pomohla žene a tým, ktorých trápi jej tehotenstvo, zorientovať sa v jej situácii.

Prostredníctvom odborného poradenstva sa spoločne snažíme nájsť vhodné riešenie.

V rámci poradne Alexis poskytujeme tiež terapiu postabortívneho syndrómu – terapia je určená pre ženy (aj jej blízkych), ktoré trpia následkami umelého či spontánneho potratu.

Viac info sa dozviete na www.alexisporadna.sk

 

A prečo podporiť práve výzvu poradne Alexis?

Je jedinou poradňou tohto druhu na Slovensku. Priemerne riešime 13 prípadov mesačne, čo svedčí o tom, že tu je záujem o naše služby.

V súčastnosti sa snažíme o čo najlepšie spropagovanie Alexis poradne aj jej služieb. Prioritou však naďalej zostáva poskytnutie kvalitného poradenstva.

Získané financie preto využijeme najmä na kúpu materiálu potrebného pri poradenstve a na spropagovanie našich aktivít.


Zuzana Kiňová podporuje výzvy

Image 53

Alexis poradňa - poradňa pre ženy a dievčatá

Čakáš alebo poznáš ženu, ktorá čaká nečakané dieťa? Kto Ti/jej pomôže? Keď v hlave víria otázky: * Ako to mám vysvetliť svojej rodine? * Udržím si svoje zamestnanie? * Môžem chodiť ďalej do školy? * Vychovám ďalšie dieťa? * Ako to zvládnem finančne? * Kto mi pomôže v domácnosti? * Kde budem bývať, kým sa dieťa narodí? Spolu sa pokúsime nájsť najlepšie riešenie. Pomoc je zdarma a v prísnej diskrétnosti.

Podporiť výzvu

Image 68

Spoločnými silami dokážeme veľké veci

Ahojte, voláme sa Sárka a Ondrejko, sme 5,5 ročné usmievavé dvojičky a obaja by sme chceli byť, ako zdravé deti. Žiaľ ručičky a nožičky nás nechcú počúvať....

Podporiť výzvu

Image 28

Damiánkov sen

Damiánko sa narodil so vzácnou diagnózou downov syndróm.......

Podporiť výzvu

Image 51

Terapie pre Filipka

Detský autizmus nám kompletne zmenil život. Ten Filipkov sa však vďaka terapiám začína meniť k lepšiemu....

Podporiť výzvu