Takto si ja pomoc nepredstavujem

Dnes ráno som si cestou do práce chcela kúpiť NOTABENE. Nekupujem ho pravidelne každý mesiac, ale v tohtomesačnom čísle je článok, ktorý som si chcela prečítať. Viem to preto, že som časopis listovala u otca, ale nestihla som ho čítať. Tak som oslovila predajcu, podávam mu 1,40 eura presne a pán mi na to hovorí: „A nemohli by ste len tak? Viete, toto je môj posledný výtlačok…“ Urobila som sa nechápavou, aj keď som už vedela, koľká bije. „Ale ja chcem čítať“ – hovorím mu. A on znova: „Viete, je to môj posledný výtlačok, a čo ja tu budem potom celý deň… A nemohli by ste iba tak…“

No, poviem Vám, vytočil ma. Viem, čo chcel. Chcel, aby som mu dala euro aj štyridsať centov, ktoré budú iba preňho. Ale takto si ja pomoc nepredstavujem. To je vybabrávanie s ľuďmi, ktorí chcú pomôcť. A tak mu hovorím: „Pozrite sa, ja ho chcem čítať. Ak mi časopis nechcete predať Vy, kúpim si NOTABENE od iného predajcu.“ Na to mi ho teda predal.

Nechcem tu teraz riešiť, či mal alebo nemal pri sebe ďalšie výtlačky. Ani ho nemienim nahlásiť. Len ma to vytočilo. Možno sa mu párkrát podarilo takto získať celú sumu a verím tomu, že peniaze potrebuje. Ale má možnosť si ich zarobiť predajom Notabene, tak nech sa snaží a predáva. Veď ani ja si nemôžem nechať úplne celú výplatu. Aj ja musím zaplatiť najskôr dane a všetky ostatné odvody a až zvyšok z výplaty je môj!


Daniela Lališová podporuje výzvy

Image 20

Občiansky preukaz - prvý krok z ulice

Aj Vy môžete pomôcť postaviť sa na nohy človeku bez domova a naštartovať cestu k zmene. Cieľom je vyzbierať financie, ktoré pomôžu bezdomovcom získať občiansky preukaz. Veľa ľudí bez domova považuje občiansky preukaz za dôležitú súčasť postupu v ich živote. Či už ide o vybavenie si dávok či krátkodobé brigády, nové doklady sú dôležitým krokom v procese socializácie ľudí bez domova. Pomáhajú tiež v procese starostlivosti o zdravotný stav ľudí bez domova, pretože iba s občianskym preukazom si môžu vybaviť kartičku poistenca, na základe ktorej môžu ísť k lekárovi. V rámci nášho projektu "Streetwork - terénna sociálna práca s ľuďmi bez domova" pomôžeme klientom pri vybavovaní občianskeho preukazu, ktoré je spojené s viacerými úkonmi, na základe ktorých je možné získať občiansky preukaz. Či už ide o vybavenie rodného listu, vybavenie náhradného dokladu alebo prehlásenie trvalého pobytu, mnohokrát ide o zložitý postup.

Podporiť výzvu

Image 54

... DOPLATOK ZA LIEKY, ZDRAVOTNÚ STAROSTLIVOSŤ A ZLEPŠENIE KVALITY ŽIVOTA...

Sama pomáha druhým vo svojom vlastnom občianskom združení, píše projekty pre tých, ktorí to potrebujú..pomôžme jej aj MY... Marcela je mladá 31 ročná žena, ktorá za posledné tri roky strávila v nemocnici viac ako 220 dní, je ťažko zdravotne postihnutá, má za sebou 18 operácií a jej zdravotná dokumentácia váži neuveriteľných 3,5 kg. Je jednou z tých, ktorí by potrebovali finančnú pomoc na privysoké doplatky za lieky, doplácanie zdravotných úkonov, liečení či kvôli cestovnému do nemocníc a na vyšetrenia.

Podporiť výzvu

Image 33

Tréningové centrum pre hendikepovaných

Tréningové centrum pre handicapovaných ako jediné v Banskobystrickom kraji (resp. v tomto spojení jediné na území SR) vytvára pracovné a zácvikové príležitosti pre ľudí s telesným a zmyslovým hendikepom. „Mäkkosťou“ svojho pracovného prostredia ponúka podmienky pre pracovné uplatnenie sa aj napriek obmedzeniam, ktoré telesné a zmyslové postihnutie so sebou prináša čím zvyšuje kvalitu života hendikepovaných.

Podporiť výzvu

Image 51

Terapie pre Filipka

Detský autizmus nám kompletne zmenil život. Ten Filipkov sa však vďaka terapiám začína meniť k lepšiemu....

Podporiť výzvu

Image 20

Pomoc pre Tomáška a jeho rodinu

Pomôžte nám prosím, aby sme zvládli náročnú situáciu pri Tomáškovom zdravotnom stave....

Podporiť výzvu

Image 28

Damiánkov sen

Damiánko sa narodil so vzácnou diagnózou downov syndróm.......

Podporiť výzvu