Výsledky roka 2018 potvrdili, že Slovákom na iných záleží

Prezentácia1

Bratislava (11. 1. 2019) –  Darcovský portál ĽudiaĽuďom.sk každoročne zaznamenáva nárast darov na pomoc ľuďom v núdzi, či mimovládnym organizáciám. Začiatkom roka 2019 presiahla celková suma darov hranicu 5,7 milióna eur. Z toho neuveriteľných 1,68 milióna  eur poslali darcovia len v roku 2018.

Potvrdilo sa, že Slováci sú z roka na rok štedrejší.  „Výsledná suma 1,68 milióna eur, ktorú sme v roku 2018 sprostredkovali, presiahla naše očakávania, je to takmer o 24 percent viac ako v roku 2017 a až o 59 percent viac ako v roku 2016. Táto informácia jednoznačne hovorí o obrovskej spolupatričnosti a ústretovosti ľudí v tejto krajine,“ hovorí riaditeľ ĽUDIA ĽUĎOM, n. o. Roland Kyška.

„Darcovský portál ĽudiaĽuďom.sk je otvoreným a bezplatným nástrojom pomoci, bez dobroprajnosti darcov by však pomoc tým, ktorí sú v ťažkej životnej situácii, či rôznym mimovládnym organizáciám nebola možná. Kým v roku 2017 poskytlo pomoc 25 tisíc darcov, v roku 2018 bol ich počet takmer 32 tisíc, čo predstavuje 26-percentný nárast,“ informovala výkonná riaditeľka ĽUDIA ĽUĎOM, n. o., Elena Šingliarová. Zo štatistických údajov darcovského portálu ĽudiaĽuďom.sk vyplýva, že rastúcu tendenciu má aj priemerný počet darov na deň. V roku 2017 to bolo 168 darov v celkovej sume 3,7 tisíc eur denne, v roku 2018 bolo zaznamenaných priemerne až  213 darov denne v celkovej výške 4,6 tisíc eur.

„V priebehu roka 2018 na portáli ĽudiaĽuďom.sk pribudlo mnoho silných príbehov. 24 z nich bolo súčasťou úspešnej vianočnej kampane s názvom NEČAKAJ DO VIANOC! ZDIEĽAJ DOBRO UŽ DNES, v rámci ktorej podporili darcovia tieto výzvy sumou viac ako 18 tisíc eur. Koncom roka sme zaznamenali ďalší rekord, až 703 aktívnych výziev na našom portáli. Teší nás, že náš darcovský portál sa stal stabilným a dôveryhodným miestom pre ľudí a organizácie hľadajúce pomoc,“ povedala výkonná riaditeľka ĽUDIA ĽUĎOM, n. o., Elena Šingliarová.

V súčasnosti je na portáli ĽudiaĽuďom.sk zaregistrovaných viac ako 640 aktívnych výziev na pomoc. Celý finančný príspevok, ktorý sa darca rozhodne venovať v prospech výzvy, putuje konkrétnemu príjemcovi.

Image 38

Pomoc pre Olíviu

prosíme o pomoc pre našu Olíviu trpiacu DMO...

Podporiť výzvu

Image 2

Pomoc pre zázračnú Karinku

Prosíme o pomoc pre našu milovanú Karinku (12 r.), ktorá má napriek fatálnej diagnóze spinálna svalová atrofia, typ 1, nesmiernu chuť do života. To nás motivuje a ženie. Želáme si...

Podporiť výzvu

Image 16

Keď sa lepí, tak sa lepí smola na päty

Dobrý deň, volám sa Iveta a mám 50 rokov. Som zdravotne ťažko postihnutá, trpím chorobou CHOCHP4. Ide o pľúcnu chorobu, pri ktorej sa mi v pľúcach uzatvárajú mechúriky, ktorými dýcham....

Podporiť výzvu