Ako sme sa vzdali cumlíka :)

Môj štvorročný synovec Danielko sa stále nevedel rozlúčiť s cumlíkom. Keď bol unavený, rozrušený alebo sa iba chcel túľkať, svoj „gú“ musel mať. Nezaberala ani výhovorka, že  jeho mladší brat spáva bez cumlíka. Ani dohovor tety učiteľky, že je už veľký a v škôlke s cumlíkom sám…nič. Každé ráno pred cestou do škôlky skontroloval svoj batôžtek  – traktor, voda a cumlík. Až keď bolo všetko v batohu, mohol vyraziť.

Takto sa situácia vliekla až do dňa, keď sa rodina vybrala na nákupy. Daniel podrástol a potreboval väčší bicykel. Rodičia ho lákali na pekný zelený, no on nemohol odtrhnúť oči od väčšieho, krajšieho a hlavne…. so zvončekom!!! Darmo mu dohovárali, že zelený (lacnejší) má farbu dedovho traktora, že ten je krajší, že to je ten pravý…zvonček bol veľkým lákadlom. A tak sa naše malé šidlo zaťalo. On zelený nechce, on chce zvoniť. Sestru napadla skvelá myšlienka vymeniť ho za cumlík. Váhal chvíľku, rozmýšľal, zvažoval…..a popri rozmýšľaní jeho malé prstíky zvonili zvončekom na celú predajňu.

Až sa teda rozhodol…

Jeho očká svietili ako dve neónky, keď poskakoval vedľa ocina, ktorý niesol krabicu s novým bicyklom….so zvončekom :) Tatino musel chtiac-nechtiac ihneď po príchode domov nový bicykel poskladať. Daniel okolo neho obchádzal celý nedočkavý, až kým nezaznelo „hotovo“ a nasadol. A celé poobedie robil kolečká po dvore a vyzváňal a vyzváňal a vyzváňal…

Ha! Lenže večer prišiel čas spánku a cumlíka nebolo. Daniel sa začal hnevať a plakať, ale rodičia boli neoblomní. „Cumlík si predsa vymenil za bicykel a niet ho. Nemôžeš mať jedno, aj druhé.“ Až padla tá dôležitá otázka „Ideme teda zajtra vrátiť bicykel do obchodu? Lebo cyklista nemôže mať cumlík.“

A predstavte si, ten malý beťár súhlasil!

Tak sa teda „dohodli“, že ráno, keď otvoria obchod, vrátia bicykel a ujo predavač im vráti cumlík. Lenže do rána musí Daniel vydržať. A tak náš malý hrdina musel spať v noci bez cumlíka. Ráno ho všetci chválili a obdivovali a on bol na seba taký hrdý! A keďže už bolo ráno, bicykel už vrátiť nechcel. A tak sa podarilo zbaviť sa nadobro cumlíka.

Teším sa, ako mu raz, keď už bude veľký, budeme tento príbeh rozprávať :)


Daniela Lališová podporuje výzvy

Image 53

Alexis poradňa - poradňa pre ženy a dievčatá

Čakáš alebo poznáš ženu, ktorá čaká nečakané dieťa? Kto Ti/jej pomôže? Keď v hlave víria otázky: * Ako to mám vysvetliť svojej rodine? * Udržím si svoje zamestnanie? * Môžem chodiť ďalej do školy? * Vychovám ďalšie dieťa? * Ako to zvládnem finančne? * Kto mi pomôže v domácnosti? * Kde budem bývať, kým sa dieťa narodí? Spolu sa pokúsime nájsť najlepšie riešenie. Pomoc je zdarma a v prísnej diskrétnosti.

Podporiť výzvu

Image 12

Podpora nácviku komunikácie u detí s autizmom

Autizmus nie je niečo, čo človek má alebo nemá, je to spôsob bytia, myslenia, vnímania. Naše deti a mladí s autizmom sú výnimoční ľudia. Aj keď od nás potrebujú pomoc, aby sa vedeli orientovať v našom svete, dávajú nám veľmi veľa. Chceme im pomôcť naučiť sa rozumieť nám, ukázať, že aj s nami vedia zažiť radosť. Prostredníctvom obrázkového výmenného systému /metodiky PECS/ chceme naše deti s autizmom naučiť komunikovať. Reč je pre nich často mätúca a nerozumejú jej, preto chceme vybudovať komunikačný kanál prostredníctvom zraku. Okrem pochopenia metodiky prostredníctvom školenia potrebujeme našim deťom vyrábať každému vlastnú komunikačnú knihu, bude ich rečou. Na jej výrobu potrebujeme materiál, ktorý potrebujeme kúpiť: laminovacie fólie, suché zipsy, papier, zakladače, šanóny... Veríme, že svojím príspevkom pomôžete našim autistom urobiť krôčik do nášho sveta.

Podporiť výzvu

Image 33

Tréningové centrum pre hendikepovaných

Tréningové centrum pre handicapovaných ako jediné v Banskobystrickom kraji (resp. v tomto spojení jediné na území SR) vytvára pracovné a zácvikové príležitosti pre ľudí s telesným a zmyslovým hendikepom. „Mäkkosťou“ svojho pracovného prostredia ponúka podmienky pre pracovné uplatnenie sa aj napriek obmedzeniam, ktoré telesné a zmyslové postihnutie so sebou prináša čím zvyšuje kvalitu života hendikepovaných.

Podporiť výzvu

Image 28

Damiánkov sen

Damiánko sa narodil so vzácnou diagnózou downov syndróm.......

Podporiť výzvu

Image 14

Vrúcna prosba k dobrým ľuďom

Vrúcne prosíme dobrých ľudí o finančnú pomoc pre päť člennu rodinu.Verime že stále dobrý ľudia s veľkým srdcom existujú. Veríme že našu výzvu podporíte s každým eurom....

Podporiť výzvu

Image 20

Pomoc pre Tomáška a jeho rodinu

Pomôžte nám prosím, aby sme zvládli náročnú situáciu pri Tomáškovom zdravotnom stave....

Podporiť výzvu