DČR: Deti pomohli telesne postihnutej rovesníčke

„Na všetkých vyučovacích hodinách sme sa učili o separovanom zbere a o užitočnosti tejto činnosti. Nakoľko je na škole zavedený pitný režim, nastal problém, čo s použitými plastovými fľašami a hlavne štuplíkmi. Chlapci s tým veľký problém nemali, lebo futbal s tými vrchnáčikmi bol veľmi zaujímavý. Viackrát sme ich využili v súťažiach, napr. pri skladaní obrázkov, stavaní najvyššej veže, výrobe postavičiek, lepení farebných zvieratiek… Potom sme však objavili výzvu od telesne postihnutého dievčaťa Lucky, ktorá sa obrátila na širokú verejnosť so žiadosťou a o zozbieranie a zaslanie štuplíkov z minerálnych vôd. Ak nazbiera milión týchto vrchnáčikov, môže získať mechanický invalidný vozík. To bola teda výzva! Okamžite sme vyhlásili v školskom rozhlase oznam, zakúpili pestrofarebné nádoby na zber nielen fliaš, ale hlavne vrchnáčikov a akcia sa mohla začať. Aktivita žiakov celej školy bola fantastická. Podarilo sa nám zozbierať nesčítateľné množstvo vrchnáčikov, ktoré v nádobách pribúdali každý deň, lebo deti ich prinášali aj z domu. Po určitom čase sme ich zaslali na adresu do Nitry. Onedlho sme dostali ďakovný list od Lucky, ktorá vďaka našej snahe invalidný vozík získala. To nás povzbudilo natoľko, že sme v zbieraní vrchnáčikov pokračovali aj na ďalší školský rok. Podobná žiadosť ako Luckina prišla aj od nadácie pre telesne postihnuté osoby zo ZŠ sv. Vojtecha z Vrábeľ. Situácia sa opakovala a obrovské množstvo vrchnáčikov putovalo do Vrábeľ. Všetci naši žiaci mali z toho úžasný pocit a v zbieraní pokračujeme ďalej. Hľadáme ďalej malých aj veľkých, ktorým chceme pomôcť.“

 

List napísali a skutok vykonali členovia novinárskeho krúžku, žiaci ZŠ Lehota. V roku 2009 získali ocenenie v kategórii Dobrý nápad.


Detský čin roka podporuje výzvy

Image 26

UROBTE AJ VY DOBRÝ SKUTOK-PODPORTE DETSKÝ ČIN ROKA 2013

POMÔŽTE NÁM DOKONČIŤ PROJEKT! UŽ SME TAKMER VO FINÁLE! DETI SI PRÁVE TERAZ V ŠKOLÁCH ČÍTAJÚ PRÍBEHY A UČIA SA POCHOPIŤ, ČO JE DOBRÉ, AKO POMÔCŤ , AKO PODPORIŤ INÝCH, AKO OCHRÁNIŤ LUDÍ I PRÍRODU!

Podporiť výzvu

Image 28

Damiánkov sen

Damiánko sa narodil so vzácnou diagnózou downov syndróm.......

Podporiť výzvu

Image 51

Terapie pre Filipka

Detský autizmus nám kompletne zmenil život. Ten Filipkov sa však vďaka terapiám začína meniť k lepšiemu....

Podporiť výzvu

Image 20

Pomoc pre Tomáška a jeho rodinu

Pomôžte nám prosím, aby sme zvládli náročnú situáciu pri Tomáškovom zdravotnom stave....

Podporiť výzvu