DČR: Spolu s rodinou pomáha deťom z detského domova

Niekedy sa aj  z nechceného pobytu v nemocnici vykľuje to najlepšie, čo nás mohlo stretnúť. Píše o tom aj Monika, ktorá v roku 2001 získala ocenenie v kategórii Dobrý nápad. Monika bola ocenená v čase, keď bola žiačkou 8. triedy ZŠ Slovenských partizánov 53, Považská Bystrica.

Dňa 23.3. 1996 som ležala v nemocnici na detskom oddelení. Na izbe som ležala s jedným dievčaťom. Volala sa Terka a vtedy mala 12 rokov. Boli sme tam dobré kamarátky. Keď som odchádzala domov, vypýtala som si jej adresu a telefónne číslo. Neskôr mi ju dala a ako som ju čítala, zistila som, že je z detského domova. Stále sme si volali a písali listy, až raz mi ocino povedal, aby som jej zavolala a spýtala, či by sme mohli prísť. Keď sme tam prišli, privítala nás Terka aj spolu s pani vychovávateľkou. Sadli sme si do návštevnej izby a rozprávali sme sa. Neskôr nás Terka previedla po celom domove a ukázala nám jej izbu. Keď nastal čas letných prázdnin, navrhli  sme Terke, aby prišla ku nám na celé dva mesiace. Najskôr sa hanbila, ale neskôr súhlasila. Veľmi sme dobre s ňou vychádzali – ja, moje dve sestry Maťa a Aďa a aj rodičia. Zatiaľ nevymeškala ani jedny prázdniny, či sú to jesenné, alebo vianočné, to je jedno. Dnes má Terka už 17 rokov a stále sa navštevujeme. Môj otec organizuje každoročne na Mikuláša akcie pre deti z Detského domova v Domaniži. Približne členovia piatich rodín sa poskladáme, kúpime sladkosti a deti spoločne obdarujeme. Niekedy nám deti pripravia program. Na začiatku sme brávali s Terkou aj Barborku, ale ju si adoptovali. Len málo detí má také šťastie ako Báška. Ja si myslím, že by sa malo takým deťom pomáhať.

 


Detský čin roka podporuje výzvy

Image 26

UROBTE AJ VY DOBRÝ SKUTOK-PODPORTE DETSKÝ ČIN ROKA 2013

POMÔŽTE NÁM DOKONČIŤ PROJEKT! UŽ SME TAKMER VO FINÁLE! DETI SI PRÁVE TERAZ V ŠKOLÁCH ČÍTAJÚ PRÍBEHY A UČIA SA POCHOPIŤ, ČO JE DOBRÉ, AKO POMÔCŤ , AKO PODPORIŤ INÝCH, AKO OCHRÁNIŤ LUDÍ I PRÍRODU!

Podporiť výzvu

Image 16

Prosba o pomoc pre Majka na rehabilitačné liečenie, aby sa vládal postaviť na vlastné nožičky

Veľmi pekne by som Vás chcela poprosiť o pomoc pre môjho synčeka...

Podporiť výzvu

Image 1

Festival Lumen 2016 #enJOY!

24. ročník Festivalu Lumen je nezadržateľne blízko. Tento rok však potrebujeme aj vašu pomoc pri organizácií festivalu. Aj malá čiastka nám pomôže zlepšiť kvalitu a tak vytvoriť hodnotnejšiu zážitok....

Podporiť výzvu

Image 17

Sebastianko potrebuje pomoc

Dobrý deň,volám sa Zdenka a mám krásneho 8 ročného synčeka Sebastianka. Môj synček bojuje od 4 mesiaca svojho života s chorobou,ktorú v rannom štádiu nedokázali lekári ani určiť...

Podporiť výzvu