V živote sú aj iné hodnoty

Volám sa Dano Kováč a veľmi sa teším, že som dostal možnosť blogovať a byť medzi vami…

Už niekoľko rokov pracujem v médiách ako rozhlasový a televízny moderátor… Je to pre mňa veľmi zaujímavý a svojim spôsobom atraktívny svet, svet príbehov, fantázie, možno ilúzií. Vďaka médiám som stretol mnoho zaujímavých ľudí a určite ma to niekam posunulo a obohatilo… mám rád svoju prácu, ale čoraz viac si uvedomujem, že v živote sú aj iné hodnoty, že ak človek má to šťastie, ak je zdravý, svojim spôsobom úspešný – mal by to nejako „vrátiť“ a pomáhať ľuďom, ktorí toho šťastia toľko nemajú a život ich facká z každej strany.

Nechcem aby som teraz „znel“ nejako sladko a čítankovo… ale aj preto som začal študovať sociálnu prácu, v budúcnosti by som sa chcel naplno venovať práve psychosociálnej pomoci. Som vo štvrtom ročníku a počas praxe som sa stretol s osudmi, ktoré s človekom zamávajú! Nie, neberte to ako nejakú frázu, ale až priame stretnutia s ľuďmi, ktorí v živote potrebujú akútnu pomoc – Vám naozaj otvoria oči a zistíte – čo je v našom živote dôležité.

Napríklad aktuálne v rámci dobrovoľníctva robím osobného asistenta mladému chlapcovi s mentálnym postihnutím a vidím koľko vecí treba zmeniť… s akými problémami zápasia postihnutí a predovšetkým ich rodičia či súrodenci… Verím, že spoločne pomôžeme dobrej veci a že pomaly – krok za krokom budeme meniť životy ľudí k lepšiemu… Sledujte výzvy na našom portáli a blogujte pre dobrú vec.


Daniel Kováč podporuje výzvy

Image 67

Detský hospic SVETIELKO POMOCI

Chceli by sme vyriešiť absenciu detského hospicu v Košickom a Prešovskom kraji. Radi by sme začali s prevádzkou prvého detského mobilného hospicu v uvedených regiónoch, pretože potreba hospicu je vysoká aj vzhľadom k tomu, že chorých detí na detskej onkológii v Košiciach stále pribúda. Tento rok boli vysoko prekročené doterajšie štatistiky novo ochorených detí na oddelení. Veľa detí bojuje s chorobou druhý alebo tretí raz, a každý ďalší návrat choroby znamená menšiu šancu vyliečiť sa. Tu je už potom potrebný hospic / hospicové služby, aby deti, ktoré boj nevyhrali, mohli dôstojne odísť v kruhu svojej rodiny v domácom prostredí.

Podporiť výzvu

Image 20

Pomoc pre Tomáška a jeho rodinu

Pomôžte nám prosím, aby sme zvládli náročnú situáciu pri Tomáškovom zdravotnom stave....

Podporiť výzvu

Image 51

Terapie pre Filipka

Detský autizmus nám kompletne zmenil život. Ten Filipkov sa však vďaka terapiám začína meniť k lepšiemu....

Podporiť výzvu

Image 1

Bezpečnejšia alternatíva

Mať na výber je dôležité rovnako ako akceptovať a rešpektovať ľudí a ich rozhodnutia. My to vieme. Preto ponúkame našim klientom bezpečie a možnosti ku skvalitneniu svojho života bez prekážok,...

Podporiť výzvu