Vianoce v lete – prípravy, čísla a nočné mory :)

VvL

Čas letí a o pár dní nás opäť čakajú Vianoce v lete. V sobotu, 22. júna sa v Bratislave na Námestí SNP pred Starou tržnicou predstavia dve desiatky organizácií, ktoré majú výzvy na našom portáli LudiaLudom.sk a budú mať možnosť verejne sa prezentovať a priamo na mieste získavať finančné zdroje na podporu svojej výzvy. Podujatie Vianoce v lete je podobné Vianočným trhom, teda každá jedna organizácia bude ponúkať v stánku vlastné výrobky, reklamné predmety, služby či zážitky a takto zbierať finančné zdroje vo svoj prospech.

Vianoce v lete sú moja srdcová záležitosť. Mne blízki ľudia to dávno vedia. Preto sa tomuto projektu venujem naplno. Ba asi aj o trošku viac. A aktívne zapájam do chystačiek aj kolegov. Organizujeme, radíme sa, diskutujeme, dohadujeme, kombinujeme, tvoríme program pre deti a rodičov a priznám sa, už aj trošku stresujeme. Tedaaa, trošku dosť. Hlavne ja :)

Doteraz sme kvôli Vianociam v lete s kolegami absolvovali vyše 2 desiatky stretnutí so zástupcami mesta, Starej tržnice, organizácií, ktoré sa na podujatí zúčastnia, so zástupcami televízie TA3, ktorá bude vysielať opäť živé vstupy, zástupcami Obvodného úradu a s mnohými ďalšími. Na našich interných poradách a stretnutiach sme pochrúmali cca 1,5 kila lieskových orieškov (vraj sú dobré na nervy) a spotrebu úmerne k blížiacemu sa dňu D zvyšujeme. Vypili sme litre zeleného čaju, JA – kávičkárka občasníčka som, ani neviem ako, prešla na tri až štyri silné kávy denne, odchádzam z práce len preto, aby som vyvetrala hlavu a večer doma opäť zapínam notebook. Iba ja som odoslala s témou podujatia Vianoce v lete už 89 mailov, moja nástenka v kancelárii nad pracovným stolom je taká preplnená úlohami a pripomienkami, že ich už lepím aj po monitore a stole a teraz som objavila nový, ešte nevyužitý priestor – lístočky s úlohami sa dobre lepia a vynímajú v mojej kuchyni na potravinovej skrinke!

Ešte pred vystupňovaním príprav a stresov som si dopriala párdňovú dovolenku na načerpanie síl. Človek by si myslel, že v cudzom prostredí príde na iné myšlienky, že pri troj- a päť-ročných synovcoch prácu „vypustím z hlavy“. Tak určitéééé! Snívalo sa mi, že som ostala v deň podujatia na všetko sama. Organizačný tím som bola ja. Iba ja. Neviete si predstaviť, aká vydesená som sa prebudila! A túto noc sa mi zas snívalo, že na Vianoce v lete nikto neprišiel. Vôbec nikto. Ani moji kolegovia!!! Stála som na námestí úplne sama, opustená a sklamaná…

„Sny vraj ukazujú presný opak toho, čo sa stane,“ utešuje ma kamarátka. A ja dúfam, že má pravdu a námestie bude plné. Že prídete podporiť nás aj organizácie a seba potešíte nejakou drobnosťou z chránenej dielne alebo zážitkom z bohatého programu, ktorý chystáme. Radi vás všetkých uvidíme. To bude pre nás tá najväčšia odmena za prácu, ktorú robíme. Za všetky tie hodiny strávené vybavovačkami a prípravou podujatia. Robíme to s láskou. Pre vás všetkých.

 

PS: Ale to by nebola moja kamoška, aby si do mňa ešte nerypla: „A možno si si v tom sne len poplietla dátum!“.

 


Daniela Lališová podporuje výzvy

Image 12

POMÔŽTE NÁM POMÁHAŤ! MODERNIZÁCIA WEBOVEJ STRÁNKY www.dusevnezdravie.sk

Psychické problémy sa môžu dotýkať každého z nás. Finančná neistota, nezamestnanosť, problémy v osobnom živote a neistá budúcnosť môžu mať negatívny vplyv na naše duševné zdravie. Dajme šancu všetkým ľuďom, ktorí majú skúsenosť s duševnou poruchou a potrebujú relevantné informácie rýchlo a jednoducho, dostať sa k nim. Mnohí z nich sú na problémy sami, trápia sa doma a nevedia, či nedokážu spraviť prvý krok k riešeniu ich problémov. Často jediným komunikačným prostriedkom zostáva internet. Potrebujú nasmerovať, zorientovať sa a získať odhodlanie riešiť svoju neľahkú situáciu. Liga za duševné zdravie vznikla v roku 2001 ako nepolitické, charitatívne, humanitné, nezávislé záujmové združenie občanov a právnických osôb a jej cieľom je aktívna podpora duševného zdravia. Má celoslovenskú pôsobnosť a zastrešuje mnohé partnerské organizácie. Prosíme o finančnú pomoc pri modernizácii internetovej stránky www.dusevnezdravie.sk, ktorá bola zastaralá a neplnila dostatočne svoju informačnú úlohu. Našou snahou je sprístupniť dôležité informácie s cieleným obsahom, aby v konečnom dôsledku pomohla tým, ktorí pomoc naozaj potrebujú. Časť finančných prostriedkov sa nám podarilo získať na prvú časť prerábky ligovej webky od mestského úradu Petržalka (400 €), avšak na dokončenie je potrebné získať ešte aspoň 1.000 €. ĎAKUJEME!

Podporiť výzvu

Image 4

Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR - pre ľudí so slabými svalmi a silnou vôľou

Podporte deti a dospelých s najťažšími formami telesného postihnutia. Svalová dystrofia je závažné, nevyliečiteľné a postupne sa zhoršujúce ochorenie svalov celého tela. Spôsobuje imobilitu a odkázanosť na pomoc druhej osoby. To však nemusí byť prekážkou života prežitého naplno a rovnocenne s ostatnými.

Podporiť výzvu

Image 1

Prístav nádeje - TRÉNINGOVÉ CENTRUM PRE HENDIKEPOVANÝCH

Tréningové centrum pre handicapovaných ako jediné v Banskobystrickom kraji (resp. v tomto spojení jediné na území SR) vytvára pracovné a zácvikové príležitosti pre ľudí s telesným a zmyslovým hendikepom. „Mäkkosťou“ svojho pracovného prostredia ponúka podmienky pre pracovné uplatnenie sa aj napriek obmedzeniam, ktoré telesné a zmyslové postihnutie so sebou prináša čím zvyšuje kvalitu života hendikepovaných.

Podporiť výzvu

Image 28

Damiánkov sen

Damiánko sa narodil so vzácnou diagnózou downov syndróm.......

Podporiť výzvu

Image 1

Bezpečnejšia alternatíva

Mať na výber je dôležité rovnako ako akceptovať a rešpektovať ľudí a ich rozhodnutia. My to vieme. Preto ponúkame našim klientom bezpečie a možnosti ku skvalitneniu svojho života bez prekážok,...

Podporiť výzvu

Image 20

Pomoc pre Tomáška a jeho rodinu

Pomôžte nám prosím, aby sme zvládli náročnú situáciu pri Tomáškovom zdravotnom stave....

Podporiť výzvu