Víťazi Filantropa a Fundraisera roka sú už známi

IMG_9955ddd

Krásny večer plný emócií. Týmito slovami sa dá najdokonalejšie opísať odovzdávanie cien víťazom ankiet TOP firemný filantrop roka, Filantrop roka 2014 a Fundraiser roka 2014, ktoré sa uskutočnilo 26. 2. 2015 v priestoroch Impact HUB v Bratislave. Projekt vznikol za spolupráce Fóra donorov a ĽUDIA ĽUĎOM, n. o. a vzdal hold tým najaktívnejším a najušľachtilejším ľuďom slovenskej filantropie.

 

Víťazstvo v ankete Filantrop roka 2014 získala Miroslava Hunčíková z organizácie Svetielko pomoci, ktorá podporuje rodiny s onkologicky chorými deťmi. Táto organizácia poskytuje materiálnu pomoc a psychickú podporu rodinám s onkologicky chorými deťmi v Košickom a Prešovskom kraji. “Keď som na vlastnej koži okúsila, aké to je strachovať sa o život svojho chorého dieťaťa – nevedieť, ako si s tým poradiť psychicky, fyzicky, ale aj finančne, rozhodnutie pomáhať rodičom v podobnej situácii mi prišlo celkom prirodzené. Ocenenie Filantrop roka je pre mňa motiváciou pokračovať. Veď niekedy naozaj stačí pár povzbudivých slov či v tichosti držať za ruku, aby sme niekomu pomohli,” opísala Hunčíková.

Ďalšími ocenenia získali spoločnosti Prvá stavebná sporiteľňa a GlaxoSmithKline, ktoré zvíťazili v kategórii TOP firemný filantrop. Porota udelila Cenu za prínos komunite Igorovi Chamillovi, zakladateľovi a predsedovi pacientskej organizácie Kardioklub SK. Hoci je sám invalidným dôchodcom, podarilo sa mu vytvoriť sieť kardioklubov, ktorá na Slovensku pomáha ľuďom so srdcovými ochoreniami.

V kategórii Filantropom napriek hendikepu sa ocenenou stala Marcela Václavková-Konrádová z občianskeho združenia Prístav nádeje. Navzdory viacnásobnému ťažkému zdravotnému postihnutiu sa angažuje vo verejnoprospešných aktivitách v Banskej Bystrici a okolí. Cenu venovanú aktívnym ľuďom vo firmách – Zamestnanec roka – filantrop získala Monika Gombošová zo spoločnosti Pivovary Topvar, kde pracuje ako vedúca vozového parku.

Do Siene slávy Fóra donorov uviedli autorku Krištáľového krídla Máriu Vaškovičovú za jej dlhoročné pôsobenie v oblasti filantropie. Cenu jej odovzdal páter Anton Srholec.

Novinkou podujatia Filantrop roka sa stala kategória Fundraiser roka. Jej víťazom je najúspešnejší projekt v oblasti fundraisingu od jednotlivca, či firmy, ktorá pomohla vyzbierať finančné prostriedky na pomoc druhým. Prvenstvo si vyslúžil spoločný projekt Greenpeace Slovensko a neziskovej organizácie Živica – Adoptuj si včelu!  Udelené boli aj dve čestné uznania – pani Labajovej, ktorá sa stará o svojho ťažko chorého syna Tobiasa a Inštitút PRIJATIA, o. z. za svoju „balónovú výzvu“.

Všetkým víťazom zo srdca blahoželáme.

Všetky fotografie nájdete TU.

Tím ĽudiaĽuďom.sk.

 

 

Image 0

Priatelia Zeme - CEPA

Priatelia Zeme-CEPA je občianske združenie, ktoré chráni prírodu a krajinu, presadzuje spoločenskú spravodlivosť, podporuje vyvážený rozvoj regiónov a posilňuje účasť občanov na rozhodovaní o veciach, ktoré považuje za verejný záujem. Chceme...

Podporiť výzvu

Image 2

Aliancia Fair-play

Tlačíme, aby sa moc nevymkla spod kontroly. Čelíme presile peňazí a moci. Pomôžte nám týmto povoleným dopingom, aby sme udržali tempo!...

Podporiť výzvu

Image 0

C.I.N. (cin - ako "puto")

Pre deti a mládež je všeobecne dôležité stretávanie sa, komunikácia medzi nimi, prežitie spoločných zážitkov. Našou snahou je, aby sa pri týchto stretnutiach podporovali u detí a mládeže dôležité hodnoty...

Podporiť výzvu