Keď šlabikár je už nuda

Pokračujeme v uverejňovaní knižných tipov, tentoraz pre malých školákov. Uvádzame pár vybraných titulov, ktoré si vedia prečítať už sami. Príbehy vtiahnu Vaše ratolesti do sveta fantázie, sú plné šibalstiev a dobrodružstva.


 

 

 

Arnold Lobel: Pán Sova

(Prešov: Občianske združenie Slniečkovo, 2012)

Kniha pre deti Pán Sova je o kom inom ako o pánovi Sovovi, ktorý býva v malom útulnom domčeku. Žiť sám nie je ľahké, niekedy sa pán Sova bojí, inokedy je mu smutno za kamarátom, so všetkým si musí poradiť sám. O neuveriteľné zážitky však nemá núdzu. Jeho bláznivé, nepraktické a detinské nápady ako riešiť problémy okúzlia malých aj veľkých čitateľov. Rozprávky z detskej knihy Pán Sova  nie je možné si neobľúbiť. Celkovú atmosféru knihy dopĺňajú originálne ilustrácie autora Arnolda Lobela.

 

Guy Bass: Zošidlo

(Bratislava: Slovart, 2012)

V podzemí starobylého zámku robí bláznivý profesor Erazmus svoje čudesné pokusy a vytvára rôznorodé živé tvory. Na svoj prvý výtvor však dávno zabudol. Malé, takmer ľudské stvorenie Zošidlo sa, chúďa, už celé roky snaží medzi týmito podivnými príšerami upútať pozornosť. Keď mestečko navštívi potulný cirkus a jeho hlavný cirkusant prisľúbi strašidielku lákavý život hviezdy, Zišidlo sa teší, že sa mu konečne otvárajú nové obzory. Najprv však musí chytiť profesorov najnovší výtvor – trojrukú obludu, ktorá sa omylom dostala na slobodu.

 

Mária Rázusová –  Martáková, Ľudmila Podjavorinská: Do školy

(Bratislava: SPN – Mladé letá, 2012)

Výber z najkrajších veršov pre malých recitátorov od dvoch známych slovenských autoriek. S poetickými veršíkmi vyrástlo už niekoľko generácií detí. Básničky o veveričkách, vtáčikoch, zvieracej škole a pestrých kvietkoch najlepšie nabrúsia detský jazýček – a nielen školákom.

 

Toňa Revajová: Johanka v Zapadáčiku

(Bratislava: Slovart, 2012)

Johanka sa s mamičkou a malým Samkom presťahuje do Zapadáčikova. Myslí si, že si nikdy nezvykne. Postupne však začína spoznávať nielen deti v škole, ale aj susedov. Zisťuje, že aj v Zapadáčikove má priateľov, dokonca lepších, ako v meste.

 

 

Nabudúce si povieme niečo viac o knihách pre starších školákov. Našim najmenším sme sa venovali v predchádzajúcom blogu.


Knižnica pre mládež mesta Košice podporuje výzvy

Image 2

.týždeň - fond pre kvalitnú žurnalistiku

Podporte fond pre kvalitnú žurnalistiku....

Podporiť výzvu

Image 0

rodina a jej kríž

chcela by som napísať príbeh mojej rodiny ktorý je veľmi ťažký a bolestivý...

Podporiť výzvu

Image 51

Zázrak menom Angelika

Toto je príbeh o Angelike. Dievčatku s anjelským meno, nezbedným výzorom a krehkou dušičkou. Keď na vás uprie nezbedné okále a venuje vám úsmev, ani vám nenapadne, čo všetko ma...

Podporiť výzvu